"Думаєте когось покарали?" Провадження в справі загибелі зубрів на Вінниччині гальмує поліція - еколог (документ)

Андрій Плига вважає, що поліція спеціально затягує розслідування, щоб потім закрити справу.

Зубри на Вінниччині загинули, провалившись під лід. Фото:vikna.if.ua

Винуватці загибелі 17 зубрів, занесених до Червоної книги, досі не покарані. Про це в Facebook написав координатор представництва Всесвітнього фонду природи Андрій Плига, передають Патріоти України.

"У лютому Україну сколихнула новина, що у Вінницькій області загинуло близько 17 зубрів - мало не 1/10 всієї чисельності зубрів України. Тоді ж відразу по гарячих слідах знайшли шматки м'яса у дворі кількох селян. Уже тоді стало зрозуміло, хто винуватець трагедії. Минуло півроку. Думаєте когось покарали?

Екоінспекція нарахувала понад 2000000 грн збитків, і відправила матеріали до Головного управління Нацполіціі Вінницької області для встановлення причин загибелі зубрів. На цьому її участь закінчилася, і екоінспекції більше нічого не відомо про цю справу", - написав еколог.

Плига також публікує відповідь з обласного управління Нацполіції.

У документі сказано, що досі продовжуються "розшукові та процесуальні дії, необхідні для всебічного і повного дослідження обставин кримінального злочину і прийняття законного та неупередженого рішення". Він вважає, що поліція спеціально затягує розслідування, щоб потім закрити справу.

"Гаразд, одна справа якби йшлося про організацію налагодженого бізнесу з виробництва та збуту м'яса цих зубрів, припустимо, тоді потрібен був би час, щоб розібратися в обставинах.

Тут же селяни по п'яні загнали зубрів на ставок і добили декількох на м'ясо, яке знайшли майже відразу, і за півроку поліція так і не закінчила розслідування? Цікаво, які тут ще можуть бути процесуальні і розшукові дії? Більш ніж упевнений, мова йде про банальне затягування справи, щоб потім нишком закрити її за браком доказів", - обурений Плига.

Як повідомлялося раніше, 30 січня біля села Трибухи Літинського району велике стадо зубрів, яке тут ретельно відновлювали останні десять років, вийшло на лід, і більшість тварин потонуло.

У квітні в інтерв'ю Цензор.НЕТ Андрій Плига вже розповідав про трагедію з загибеллю зубрів:

"За нашими даними, винні селяни. Можливо не з браконьєрської метою, а просто в стані алкогольного сп'яніння. Вони загнали тварин на лід. Вже потім, як я розумію, декількох зубрів вони забрали на м'ясо. Але коли побачили, що 15 зубрів борсаються в воді і не можуть вибратися, зрозуміли, чим це може закінчитися для них. Саме ці люди близько 21:00 викликали лісників, щоб витягнути тварин. А лід обрушився близько 17:30".

Тоді Плига відзначав, що компенсація за загибель тварин повинна скласти 2 млн гривень. Саме цю суму і нарахувала екоінспекція. Тепер же, за словами екологів, провадження в справі гальмує поліція.

Зубр з 1980 року перебуває в Україні під охороною. Цей європейський вигляд бізонів занесений до Червоної Книги України.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...