Facebook може запровадити для користувачів базовий безумовний дохід

​Кожен раз, коли публікується якась замітка про силіконову долину можна подумати, що ми живемо на різних планетах. Тим цікавіше хоча б подумки приземлитися на неї, щоб зрозуміти величину відмінностей.

Патріоти України пропонують роздуми журналіста про те, яке майбутнє нас чекає в світі цифрових технологій і соцмереж. Далі пряма мова.

Цього разу містком в інший світ була стаття з Financial Times. Одна назва вже гідно поста: "Чому Facebook повинен платити нам базовий дохід."

У 1976-му році на Алясці створили фонд. Наповнювали його з державних джерел, що поповнюються за рахунок бурхливого зростання нафтових надходжень. Далі фонд обертав ці гроші, і в залежності від результату виплачував всім резидентам Аляски дивіденди від 878 до 2072 доларів.

Ця схема не призвела до загального неробства. Люди стали більш згуртованими, оскільки фонд впливав на 3 цінності: справедливість при розподілі, більшу рівність і допомогу потребуючим. Це не найбагатший штат, але з найменшим індексом бідності.

Цукерберг відвідав Аляску і порахував, що треба витягти "корисні уроки" з цієї практики. Так як він вірить у те, що сотні тисяч людей втратять роботу через роботизацію і безпілотне управління транспортом, то він вважає, що справедливо буде це якось компенсувати.

Але як?

Нафти на всіх не вистачить. І вона вже не в ціні.

Відповідь проста: ДАНІ! Це і є сучасна нафта.

2 мільярди глобальних користувачів ФБ регулярно безкоштовно поповнюють дані про себе. А це коштує чималих грошей, оскільки ці дані використовуються у різних цілях, більшість з яких - реклама і платні сервіси. Залишилося переконати у такому ж підході Google, Amazon і ще парочку монстрів даних. І почати платити базовий дохід усім користувачам.

Так що якщо Ви годинами сидите у ФБ і вважаєте це даремно витраченим часом - залишилося чекати недовго. Скоро Ваші "старання" можуть бути відмінно винагороджені!

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ серед кращих у світі: Українські військові стали призерами на міжнародних змаганнях (фото)

вівторок, 24 жовтень 2017, 6:57

Українські військовослужбовці спеціального призначення отримали срібні медалі на міжнародних змаганнях Cambrian Patrol. У змаганнях брали участь 131 команда з майже 30 країн світу. Про це повідомив український волонтер Роман Синіцин на своїй сторінці у...

Злочинні схеми: “Київводоканал” проводив махінації з грошима

вівторок, 24 жовтень 2017, 6:41

“Київводоканал” уклав договір на поставку хлориду натрію – повареної солі – по 85 гривень за кілограм. Відомо, що ТОВ “Укрхімстандарт” повинен поставити 11,7 тонн хлориду натрію на 995 тисяч гривень, згідно з даними системи Прозорро, передають Патріоти...