Машина була відправлена до Росії на початку 2016 року і перебувала на російському узбережжі Чорного моря. Згодом вона довгий час прокладала важкі труби на морському дні в якості основи для опор моста, повідомляють Патріоти України.
Директор Dematec заявив, що його компанія поставляє машини по всьому світу і в даному випадку, за його словами, санкції ЄС не були порушені. "Згідно з санкціями ЄС, ми не повинні перебувати в Криму, а машину поставили в Росію", - сказав він.
Глава іншої компанії повідомив, що не знав, що машина буде використовуватися для моста в анексований Крим. "Ми тільки передали запчастини для машини клієнту в Нідерландах. Більше нічого", - сказав він.
На інформацію про голландські компанії вже відреагували депутати парламенту Нідерландів.
"Якщо голландські компанії будуть співпрацювати з будівельниками цього мосту, я хотів би задати їм багато питань. Цей міст є символом російської анексії. Я хочу дізнатися, чи дозволено це по закону", - сказала депутатка керівної партії PvdA Кірстен ван ден Хул.
Міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Нідерландів Ліліана Плаумен заявила, що уряд вивчить питання участі цих компаній у проекті, повідомляє телеканал NOS. "Уряд Нідерландів застосовує жорстку політику невизнання після незаконної анексії Криму і жодним чином не стимулює подібну діяльність", - сказала вона. Міністр також зазначила, що навіть якщо компанії не порушили європейське законодавство, уряд Нідерландів "очікує, що компанії будуть вести міжнародний бізнес соціально відповідально".
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...
Тенденція росіян щодо того, щоб здійснювати штурмові дії на цивільних автомобілях, мотоциклах чи навіть самокатах приховується зовсім не у тактиці, а у виснаженні парку військової техніки. Про це у своєму Telegram-каналі написав російський журналіст Ма...