"Геологія - це не нанотехнологія": Проектувальникам Керченського моста вказали на серйозний прорахунок

Після запуску запланованого залізничного сполучення з Кримом, навантаження на міст відразу відчутно збільшиться, що може привести до катастрофічних наслідків.

Керченський міст побудували за застарілими нормами. Ілюстрація: соцмережі.

Російські проектувальники і найняті ними інженери з-за кордону не врахували особливостей грунту Керченської протоки при побудові моста в окупований Крим. Про це розповів старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар, передають Патріоти України.

На думку експерта, розрахунки по будівництву моста робилися з застарілими, "радянськими" нормами і для грунтів іншого типу. "Я розмовляв з проектувальником мосту, який живе в Лондоні, і він на мої аргументи нічого не може відповісти ... Раніше були радянські будівельні норми і правила, які забороняли будувати арочні мости в сейсмічних районах, де немає скельної основи. А там напівтверді глини, які "дихають" і деформуються", - зазначив експерт.

Медовар навів в якості прикладу відому будівлю в Росії, яку також зведено на глинах, уточнивши, що будівля не відчуває постійних навантажень на відміну від моста, зведеного на насичених водою глинах, тому аналогія не може бути проведена.

"Мені почали розповідати, що у них нанотехнології, але геологія - це не нанотехнологія, а мільйони років формувань порід. Так, в Санкт-Петербурзі знаменита будівля, так звана "кукурудза" (хмарочос "Лахта центр", - ред.) теж побудована на глинах. Але тим глинам мільярд років, вони твердіші за граніт, а в Керченській протоці сучасні, напівтверді, водонасичені глини з плавунами і грязьовим вулканізмом. Це різні речі" - зазначив він.

На його думку, після запуску планованого залізничного сполучення з Кримом, навантаження на міст відразу відчутно збільшиться, що може привести до катастрофічних наслідків. "І на цих глинах, на двох опорах, посадили колосальні прольоти в 10 тисяч тон. А по ним ще підуть поїзди, а це 6 тисяч тон. Як міст себе поведе? .. Боюся, що інженерно-геологічні дослідження використовували часів 70-х років минулого століття, коли дійсно хотіли будувати міст", - уточнив він.

Джерело: Апостроф

Курс долара до кінця лютого злетить? Експерт пояснив, чи досягне він 43 гривень

субота, 22 лютий 2025, 6:00

У лютому курс долара в Україні відчуває на собі вплив двох основних факторів, які підтримують стабільність іноземної валюти. Завдяки цьому офіційний курс американської валюти до гривні продовжує залишатися стабільним, а готівковий долар не надто відріз...

Найбільша крадіжка в історії: Із популярної у росіян криптобіржі вивели $1,4 млрд

п’ятниця, 21 лютий 2025, 21:18

Криптовалютна біржа Bybit зазнала хакерської атаки, внаслідок чого з її холодного гаманця було викрадено майже 1,5 мільярда доларів у криптовалюті Ethereum (ETH). Про це повідомив гендиректор Bybit Бен Чжоу, передають Патріоти України. За його словами,...