Відповідне дослідження представлено планетології Паскалем Лі з НАСА на конференції «Люди на Марсі», що проходить у Вашингтоні (США), передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Безпосередню небезпеку для людей, що знаходяться на поверхні Марса, становить низький атмосферний тиск (приблизно в сто разів нижче земної). За відсутності захисту кров людини в таких умовах почне «кипіти» (розчинені в ній гази будуть формувати бульбашки). Померти від цього можна протягом декількох секунд.
Небезпека також представляє гіпоксія. Атмосфера Червоної планети на 95 відсотків складається з вуглекислого газу. Опинившись без доступу кисню людина помре протягом декількох хвилин.
На третьому місці - холод. Влітку в районі екватора температура біля поверхні Марса може досягати плюс 21 градусів Цельсія, однак вночі вона значно нижче, приблизно мінус 62 градуси. Померти від такого холоду можна за кілька годин.
Приповерхневі шари атмосфери Червоної планети містять багато абразивного пилу. Скупчившись в людських легенях, вони можуть спровокувати смерть через кілька тижнів.
На п'ятому місці за небезпекою - радіація. Марс не має власної магнітосфери, в результаті чого високоенергетичні космічні промені і потоки частинок від Сонця здатні вбити людину за кілька місяців.
Раніше на конференції «Люди на Марсі» астронавт Базз Олдрін, який разом з Нілом Армстронгом зробив першу в історії пілотовану посадку на Місяць, рекомендував НАСА відмовитися від МКС на користь марсіанської програми.
Сьогодні 17 липня. Триває 1240 доба героїчної оборони України від повномасштабної навали російських окупантів. РОВ продовжують рух, але несуть великі втрати здобуваючи переважно тактичного рівня результаті. . При цьому, серед військ РОВ кількість 200-х...
У Тульській області РФ призупинив роботу хімічний завод Щокіноазот після нічної атаки БпЛА. Про це повідомив Telegram-канал Astra, передають Патріоти України. За даними Astra, у ніч проти 17 липня українські дрони вразили АТ Щекіноазот. Щонайменше чоти...