Визнання Російської Федерації країною-агресором, а також факту окупації частини території України на законодавчому рівні дозволило б надати війні на Донбасі статус міжнародного збройного конфлікту з усіма належними наслідками. Таку думку Обозревателю висловив військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.
За його словами, в разі прийняття такого закону, "по-перше, конфлікт отримав би статус міжнародного збройного конфлікту. По-друге, ми могли б поставити питання руба перед Організацією Об'єднаних Націй про введення миротворців. По-третє, ООН зобов'язана була б приймати вольові рішення щодо країни-агресора. в іншому випадку виникає питання - навіщо ООН, якщо вона не буде вирішувати такі питання".
Жданов уточнив, про які саме вольові рішення може йтися. "В першу чергу, це економічні заходи - ембарго та секторальні санкції, які накладаються на країну-агресора. Червоний Хрест стає головною організацією при вирішенні цього питання. Вони визначають факт наявності конфлікту, і вирішують, який миротворчий контингент необхідно виділити. Вони також повністю беруть на себе відповідальність за постачання і забезпечення окупованих територій, а також за здійснення контролю за станом на цих територіях ", - пояснив він.
"Після цього вводиться тимчасова міжнародна адміністрація, яка готує ці ділянки, в залежності від політичного стану, до місцевих виборів, але вже під егідою тієї країни, кому вони належать", - продовжив експерт.
Таким чином, Жданов переконаний: "Це дуже серйозні інструменти, застосування яких привело б до дуже позитивного для нас результату цього конфлікту".
У той же час він зауважив, що в даний час розглядається два "взаємовиключних законопроекти" щодо дій по Донбасу. Має місце "протистояння політичних сил". "Чим воно закінчиться, важко передбачити. Але, як я розумію, Захід підтримує саме ту версію, про яку я сказав", - зауважив експерт.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...