Зарубіжні власники єврооблігацій "ПриватБанку" звернулися до суду з метою захисту своїх інвестицій, списаних в період роботи тимчасової адміністрації установи. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Finclub.
"Позови подані, в" Приваті "про це знають, але поки вони цю інформацію не хочуть підтверджувати публічно з метою збереження лояльності клієнтів. Почався новий раунд переговорів", - розповів представник кількох кредиторів, керуючий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктор Мороз. Сума списаних зобов'язань оцінюється в $ 555 млн.
У прес-службі "ПриватБанку" цю інформацію 20 січня виданню не підтвердили. "Немає інформації ні про один поданому позові. Це фантазії і припущення", - повідомили в банку.
Позови іноземних кредиторів "ПриватБанку", які втратили гроші в ході його націоналізації, чреваті блокуванням розрахунків через закордонні рахунки, пише видання. Банку довелося випустити спеціальну заяву про те, що на його балансі немає зобов'язань перед власниками єврооблігацій. "Претензії власників євробондів стосуються відновлення прав власників таких паперів і не означають автоматичного накладення обмежень на будь-які рахунки або активи" Приватбанку ", - заявив перший заступник голови правління націоналізованого установи Олександр Дубровін.
Топ-менеджер вважає, що "практика застосування міжнародного права по відношенню до банків не передбачає такої форми забезпечення позовів, як накладення арешту на кореспондентські або будь-які інші рахунки комерційного банку і тим більше його клієнтів". При цьому в повідомленні установи нічого не говориться про те, чи буде "ПриватБанк" переддепонованих ці $ 555 млн.
Звичайним клієнтам "Приватбанку", у яких є рахунки в іноземній валюті, переживати не варто, повідомила виданню начальник департаменту глобальних транзакційних послуг "Укрсоцбанку" Наталія Димитрова.
"Що стосується власників валютних карт, то на них арешт кореспондентського рахунку ніяк не відобразиться, оскільки транзакції за картками проводяться через відповідні платіжні системи. Банки ж, в свою чергу, проводять розрахунки з такою платіжною системою. Такі розрахунки додатково забезпечуються гарантією або засобами гарантійного покриття банку як учасника платіжної системи ", - пояснила Димитрова. Згідно з рішенням уряду України від 18 грудня 2016 року, держава на 100% стало власником банку. За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, після стабілізації роботи банку його продадуть.
З рахунків "Приватбанку" в середині грудня, відразу після націоналізації фінустанови, Фонд гарантування вкладів вивів 29,4 млрд грн в капітал банку, в тому числі зовнішню заборгованість на $ 555 млн. Були конвертовані два випуски єврооблігацій з погашенням в січні-лютому 2018 року на $ 335 млн і субборг на $ 220 млн терміном до лютого 2021-го.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...