Перспектива припинення війни на Донбасі в доступному для огляду майбутньому цілком реальна. При належних зусиллях Київ може в короткостроковій перспективі домогтися припинення бойових дій за карабахським або придністровським сценарієм. Таку думку висловив науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко в своїй статті для ZN.UA, інформують Патріоти України.
За його словами, найгірший варіант передбачатиме ізоляцію ОРДЛО і обмежене розведення збройних сил.
"Найгірший варіант: відносно стійке припинення вогню, обмежене розведення збройних сил без відновлення повноцінних соціально-економічних комунікацій через лінію розмежування, фактична ізоляція окупованої зони (пом'якшена версія карабахського сценарію)", - пише автор.
Більш бажаний сценарій, на думку Сушка, повинен передбачати вирішення гуманітарних проблем, а також легалізацію економічних і соціальних зв'язків.
"Кращий варіант: стійке припинення вогню, вирішення гуманітарних проблем (повний обмін полоненими і заручниками), розведення озброєнь і часткова демілітаризація, відновлення вільного, але контрольованого руху людей, транспорту і товарів через лінію розмежування, певні кроки по відновленню довіри, легалізація економічних і соціальних зв'язків без повномасштабного політичного врегулювання (придністровський сценарій)", - відзначає він.
Автор підкреслює, що обидва умовних сценарії окреслюють коридор можливостей при сформованому розкладі сил: як між Україною і РФ, так і на глобальному рівні.
"Будь-який вихід за межі цього коридору можливий тільки при зміні нинішнього силового/політичного балансу. Підтримка балансу вимагає відповідних ресурсів і зусиль - хоча б симетричних зусиллям протилежного боку", - підсумовує він.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...