Хіти тижня. "Не встигли ще й підібрати щелепи, як от вам – новий шок!": За що держслужбовці отримують кількамільйонні премії

Восьмеро працівників департаменту ДВС Міністрества юстиції лишень за травень та червень отримали до основної заробітної плати премії від 1 до 7 мільйонів гривень.

Ілюстрація: ЖЖ

"Мільйонні премії з бюджету просто за те, що виконуєш свою роботу. Або як купка нікому дотепер невідомих держслужбовців обійшли за рівнем заробітків топ-менеджерів найбільших підприємств країни", - пише для "24 каналу" Тетяна Мартинюк, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Тут днями мої колеги оприлюднили справді унікальний документ, інформація з якого затьмарила навіть всі можливі уявлення про заробітки держслужбовців. Ми там ще кілька місяців тому активно обговорювали зарплати, а ще й захмарні премії працівників антикорупційних відомств від держави – по 200 тисяч щомісяця. Якими ж ми були наївними.

Не встигли ще й підібрати щелепи, як от вам – новий шок! Кількамільйонні премії для не зовсім публічних людей, щоправда теж на держслужбі – державних виконавців! Взагалі, ми могли про це і не дізнатися, якби мій колега із видання "Слово і діло" Олег Новиков не написав до Мін'юсту журналістський запит із простими запитанням – а звідки в деклараціях працівників ДВС з’явилися цифри із шістьма нулями? На їхньому тлі премії Корчак взагалі виглядають навіть смішно.

Ми теж не втомлюємося відправляти десятки запитів до різноманітних державних структур, але здебільшого, зізнаюся, чекаємо на реакцію зі скепсисом. 90% інформації, що приходить в якості відповідей із держструктур, – це відписки без жодної конкретики. А тут в колег – справжній джекпот.

Восьмеро працівників департаменту ДВС Міністрества юстиції лишень за травень та червень отримали до основної заробітної плати (яка, до речі, коливається в межах плюс-мінус 100 тисяч на рік) премії від 1 до 7 мільйонів гривень. Загалом у списку фігурує преміальних на понад 23 мільйона лише за 2 місяці. І це державна служба, наголошу ще раз.

І це на тлі того, що за підрахунками прем’єра Гройсмана, середня заробітна плата по країні становить 7 тисяч гривень. Тепер зрозуміло, звідки ця середня температура по лікарні. Ну, в принципі, восьмеро працівників Мін’юсту із своїми преміями за пару місяців могли перекрити зарплати кількох тисяч українців за рік.

А звідки ж ноги ростуть? Бо все ж офіційно і, в принципі, законно. Працювали люди натхненно, от і мають бонус до зарплати! Адже державну виконавчу службу вирішили реформувати ще рік тому, бо була неефективна. Стимулу її працівникам бракувало, тому на рівні Кабміну затвердили ще й постанову від 8-ого вересня 2016 року: за кожний успішний виконавчий документ – 2% стягнутої суми самому виконавцю, а ще 0,5% – його безпосередньому керівництву. Ну й, очевидно, понеслась.

Тобто, до того, як не було системи бонусів, працювати у виконавчій службі було зовсім не "альо"? Але ж чогось там ніколи не було чути про брак кадрів. Особисто я, як журналіст, можу навести кілька прикладів – герої одного з моїх матеріалів, маючи на руках судові рішення, виконавчі листи, адреси, де знаходиться майно, яке мало б бути забране за рішенням суду, відверто посилалися подалі працівниками ДФС. Розмова була на кшталт "не підмажеш – не поїдеш". І зараз ми маємо дуже чудову нагоду згадати цю історію і поцікавитися досягненнями по службі тих самих держвиконавців.

Цікаво, а як вони раніше жили – до реформування, допоки мільйонних бонусів не мали?

От пройдемось деклараціями мільйонного списку. Поліщук Дмитро Владиславович, директор департаменту. Має дві квартири у Харкові та Києві. Два авто, одне з яких – недешевий позашляховик Toyota Land Cruiser, придбаний у 2012 році.

Заступниця департаменту – пані Ірина Ярушевська. Із державною зарплатою у 70 тисяч річних може дозволити собі авто Jaguar XF 2012 року. Ринкова вартість 25-30 тисяч доларів.

Джекпот зірвав головний державний виконавець Іван Нещадим. За рік на держслужбі заробив понад мільйон. А у травні та червні задекларував зверху ще 1,5 і 7 мільйонів за травень та червень відповідно.

Щоправда декларації решти фігурантів із цього списку надто не вразили – виявились відносно скромними, якщо не дивитись на суми премій на початок літа.

Можете сміливо казати – ми заздримо. Може й так, але збагнути цей феномен ми не здатні. Цікаво, а чи сам міністр Петренко був не в курсі заробітків своїх же підлеглих? А як бути із реальними здобутками?

Якраз перед публікацією феноменального документу, світло на успіхи роботи держвиконавців пролив і адвокат Сергій Воронько.Правник, що за сферою діяльності має безпосередні стосунки із держвиконавцями, наводить просте порівняння, оперуючи цифрами. Їх, до речі, складно зібрати, бо єдиного звіту ДВС у публічному просторі немає, по крупицях збиралися дані із підсумків регіональних відділень.

Так от, за твердженням Воронька, відтоді, як в ДВС почалася реформа та була запроваджена бонусна мотивація, кількість виконавчих документів зменшилася майже на 40%. Це якщо порівнювати із минулом роком. Статистика по виконанню, яку наводить юрист, збереглася на тому рівні, а частка стягнутих сум із представлених до виконання навіть трохи зменшилася, а по суті лишилася на тому самому рівні. Ми обов’язково перевіримо цю інформацію, бо дебет із кредитом аж ніяк не сходиться.

І тут у розпал скандалу отримуємо вишеньку на тортик. На засіданні уряду премії держвиконавців вирішили обмежити. 2 бонусних відсотка від стягнутої суми лишили, але встановили межу – 200 неоподаткованих мінімумів. Це зараз 300 тисяч. Оговталися.

Як відомо, закон зворотньої сили не має, тож спритним чиновникам, що понараховували собі премій, повертати отримані мільйоні до казни вже не примусиш. Як не крути, державна служба – то престижне і, як бачимо, дуже прибуткове місце роботи".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Кабінет міністрів України не надавав дозволу на преміювання голови і членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Огляд карти бойових дій станом на 24 листопада 2024 року - Злий Одесит

неділя, 24 листопад 2024, 22:25

Сьогодні 24 листопада. Триває 1005 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. . Торецьк та Часовий Яр, Велика Новосілка та Курахове. Курахівський напрямок: сили оборони України щоденно відбивають накати росіян на Романівку та бло...

Головний щит урядового кварталу у Києві. І це навіть не українська ППО, - блогер

неділя, 24 листопад 2024, 21:47

"Нагадаю, що головним щитом урядового кварталу Києва від будь-якої російської ракети є працююче посольство Китайської Народної Республіки", - пише радник голови Дніпропетровської ОВА Юрій Богданов на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патр...