Хіти тижня. Снитківське диво: Квітка, що попереджає про трагедії

Долина жовтих ірисів розкинулася за селом Снитків Вінницької області, на території місцевого заповідника.

Близько півтора гектара займають тільки ці квіти, які зазвичай розпускаються в середині травня, повідомляють Патріоти України.

Але не завжди. Іриси як ніби відчувають близьку біду і не зацвітають перед нехорошими подіями в країні.

Так, старожили розповідали, що іриси не цвіли перед Голодомором на початку 1930-х, перед війною і розстрілом євреїв в 1940-х, що не прикрасили жовтим кольором долину і в 2014-му - тоді, кажуть в місцевій сільраді, розпустилися бутони можна було по пальцях порахувати.

- Старожил нашого села незряча Михайлина, їй було вже під 100 років, розповіла мені, що долина - не проста, по ній проходить нерв Божий - так і сказала, - розповів голова Снитківський сільради Віктор Ольшевський. - Старенька пояснила, що долина раніше попереджала про трагедії - не цвіла перед ними. і, зіставивши час, коли Доліна не цвіла і події, що послідували за цим, можна простежити таку закономірність.

Цього року місцеві жителі задумалися про майбутнє - долина також не поспішала цвісти. Але в останні дні травня все-таки розкрилися перші бутони - запізнилися, мабуть, через травневі заморозків і відсутності дощів.

- Не подумайте, що ми гадаємо на майбутнє по ірісам - зовсім ні, - каже Віктор Ольшанський. - Але старі люди також не брешуть - знають, що кажуть.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Це вже мертвий проект.  Хто прийде на зміну «ОПЗЖ».

вівторок, 7 грудень 2021, 20:45

На мою думку, новий проект буде спрямований на створення напруженої ситуації в Україні як мінімум до травня. Після арешту Віктора Медведчука про таку політсилу як "Опозиційна платформа – за життя" вже можна забути. Після того, як Медведчук відійшов, «О...

"Трамп снова вернется на первые страницы прессы, но уже в разделе криминальной хроники", - Анти-Колорадос

вівторок, 7 грудень 2021, 20:29

"Именно в этом промежутке времени появились общие сообщения о том, что следственный комитет Конгресса США, известный как "6 января", ведет переговоры с рядом экс-чиновников из администрации Трампа о том, чтобы те дали показания под присягой. Над замети...