Попередні очікування від зустрічі нормандської четвірки в Берліні були вельми стриманими. Усі сторони відправлялися в Німеччину зі своєю повісткою і ніякого компромісу між ними не передбачалось. Тому головне досягнення цієї зустрічі –домовленість про введення збройної місії ОБСЄ в Донбас – можна розглядати як дипломатичну перемогу України та президента Петра Порошенка, який висунув цю ідею близько року тому. Про це пише в своєму блозі на сайті "Новое время" політтехнолог Тарас Березовець, передають Патріоти України.
Усі конфлікти такого роду, в тому числі, югославський, вирішені шляхом введення миротворчого контингенту. Ми чудово бачимо, що Росія не виконує Мінські угоди, бойовики вбивають українських військових і мирних громадян, тому єдиний вихід із ситуації – розмежування протиборчих сил та введення миротворців.
Є два можливих формати миротворчої місії – або контингент ООН, або контингент ОБСЄ. Перший варіант кращий, оскільки миротворці ООН мали би більш високий статус. Крім того, вплив Росії в ООН набагато нижчий, ніж в ОБСЄ. Але, очевидно, миротворча місія ОБСЄ – це максимум, на який міг погодитися Володимир Путін.
Далі належить реалізувати цю ідею на практиці. Ми знаємо, як Путін тримає слово, тому навіть після досягнення відповідних домовленостей потрібно бути обережними в частині їх виконання. Необхідна кількість поліцейських – близько трьох тисяч осіб. Найголовніше питання: громадяни яких країн будуть входити в цей контингент? Німеччина неодноразово заявляла, що не буде направляти своїх поліцейських у Донбас. Важливо не допустити повторення грузинського сценарію, коли під миротворчим мандатом СНД росіяни, по суті, закріпили окупацію Абхазії. Росії немає місця в миротворчій місії в Донбасі, оскільки вона є безпосереднім учасником цього конфлікту.
У Берліні Путін пішов ще на один компроміс – тимчасове припинення вогню в Сирії. Поки це лише 11 годин. Але мета російського президента – добитися зняття санкцій і в жодному разі не допустити введення нових, тому він буде грати в миротворця.
У зв'язку із цим також потрібно розглядати вбивство Арсенія Павлова (Мотороли). Йде зачистка «партії війни», і всі останні резонансні вбивства ватажків сепаратистів – ланки однієї фігури. Росія прибирає із шахівниці фігури, які не погодяться на мирний сценарій. Відповідно, Росія продовжить зачистку сепаратистів. Не дарма бойовик Михайло Товстих, більш відомий як Гіві, вже втік в Придністров'я. Цілком можливо, що подібна сумна доля очікує також панів Захарченко та Плотницького.
Усі, хто буде виступати за продовження війни на окупованих територіях, Росією будуть ліквідовані. Хочеш вижити – біжи.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...