"Ходяче кладовище": Невзоров розповів, що "Безсмертний полк" вигадали не росіяни

Влада в усі часи охоче підтримувала подібні обряди.

Папуаси з сушеними головами предків. Ілюстрація: nevsedoma.com.ua.

Проведена в РФ до Дня Перемоги щорічна акція "Безсмертний полк" не є ексклюзивним винаходом росіян, а сягає своїм корінням у глибоке минуле. Про це в інтерв'ю сайту "Ехо Москви" заявив російський журналіст Олександр Невзоров, передають Патріоти України.

"Я можу тільки дати, скажімо так, деяку довідку, щоб було зрозуміло, що це не сьогоднішній винахід, що в цьому немає ніякого ноу-хау", - зазначив він. "Ще римляни придумували у дні своїх свят - свято називалося Лемуралія, це були дні мертвих, у них це називалося cimitero mobile - тобто, ходяче кладовище. Вони несли особисті речі, якісь зображення, якісь уривки одягу того, кого вони вважали героєм, і такий ось натовп рухався по Риму", - розповів російський журналіст.

Однак, як зазначив Невзоров, традиції подібних обрядів є ще більш глибокими. "Ще глибше і ще цікавіше ці традиції виглядають у індіанців хіваро. У них є така практика виготовлення тсантса. Тсантса - це сушені голови. І ось плем'я хіваро якраз теж влаштовувало такі ходи, несучи сушені голови або на палицях, або в руках, це були люди із плем'я. І ще далі, напевно, в цьому плані пішли жителі Нової Гвінеї, я маю на увазі не тільки конкретно папуасів, але взагалі всі племена Нової Гвінеї. Вони навіть влаштовували діалоги між цими зображеннями мертвих на такого роду парадах", - сказав він.

При цьому, наголосив, що влада в усі часи охоче підтримувала подібні обряди. "З урахуванням того, що всякий культ завжди йде на користь будь-якої влади і будь-який культ дає змогу керувати підданими, так як є можливість їх внутрішньо об'єднати, то цілком природно, що влада цей культ береться опікувати, до речі кажучи, і за часів Лемуралії, і навіть вожді папуасів, вони завжди тримали подібного роду культові прояви під своїм суворим наглядом", - сказав Невзоров.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 3 травня

п’ятниця, 3 травень 2024, 7:05

3 травня за новим церковним календарем згадують мучеників Тимофія і Мавру, а також відзначають день пам'яті ікони Божої Матері Успіння Києво-Печерська. Цього ж року на 3 травня випала Велика п'ятниця Страсного тижня. Про традиції та прикмети 3 травня, ...