"Країни ЄС зрозуміли, що будь-який регіон, навіть стійкий, зовні і внутрішньо, може стати предметом політики розколів і конфліктів з боку РФ": Блогерка про марні сподівання Кремля

Росії не вдається шантажувати ЄС.

Джерело: http://uainfo.org

"Хочу нагадати, що рік тому глави МЗС країн Євросоюзу одноголосно прийняли п'ять керівних принципів побудови відносин Із Росією", пише Олеся Яхно, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"1. Повернення Криму та повна імплементація Мінських угод, яка необхідна для будь-яких зрушень у відносинах ЄС-Росія.

2. Зміцнення відносин зі східними партнерами та іншими сусідами, особливо в Центральній Азії.

3. Зміцнення внутрішньої стійкості ЄС, особливо в зв'язку з можливими енергетичними погрозами і кіберзагрозами.

4. Вибіркова взаємодія з РФ у питаннях зовнішньої політики (Іран, Близький Схід, мирні переговори в Сирії) і протидії тероризму.

5. Готовність підтримки російського громадянського суспільства та участі в контактах "від людини до людини" і зокрема між молоддю ЄС та РФ.

Ще тоді ряд спостерігачів говорили, що ці вимоги занадто м'які й розмиті. Хоча, по-моєму, список можливих загроз з боку РФ і відповідей на ці загрози виписаний гранично нерозмито. І за минулий рік ці позиції не тільки не були переглянуті або пом'якшені, а й посилені навпаки. Маю на увазі те, що Європа нарешті усвідомила ризики агресивної і орієнтованої на конфлікти політики РФ не тільки для України, але і для Європи в цілому. Це відображено і в рішенні ЄС про виділення 800 тис. євро на протидію можливому втручанню Росії у виборчі процеси, і в рішеннях НАТО на саміті у Варшаві в липні 2016-го.

По-перше, Європа каже, що ніяких торгів і політичного шантажу по Криму і Донбасу не може бути.

По-друге, Захід розуміє небезпеку і вразливість інших майданчиків для дестабілізації, перш за все, Центральної Азії.

По-третє, країни ЄС зрозуміли, що будь-який регіон, навіть стійкий, зовні і внутрішньо, може стати предметом політики розколів і конфліктів з боку РФ (тема біженців і втручання у виборчі процеси — як приклад).

По-четверте, визначена логіка співробітництва "гібриду-гібрідово". Захід говорить, що десь буде співпрацювати з Росією, а десь — ні. Росія ж хотіла використовувати потенційні конфлікти (тобто, проблематику, через яку Захід не бачить ніяких компромісів, по Україні зокрема) для шантажу в питаннях, де Захід, по ідеї, мав би бути зацікавлений у співпраці (Сирія). Але ЄС розділив ці питання.

По-п'яте, Захід відокремлює російське суспільство і владу."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Плани (задуми) сторін на зимову кампанію 2024-2025-го років... - Костянтин Машовець

четвер, 21 листопад 2024, 12:30

На порядку денному, безумовно, протягом найближчих тижнів будуть плани (задуми) сторін на зимову кампанію 2024-2025-го років... Тому, як на мене, протягом цього й частини наступного тижня, буде доцільним розглянути зразу з кількох "точек зору" це питан...

Якщо рашисти погрожують Україні РС-26 "Рубеж", то нам від США потрібні ракети SM-6: По можливості протидії російським ракетам середньої дальності, які ще не використовувались проти України

четвер, 21 листопад 2024, 11:45

В нашому інфопросторі активно обговорюється питання про те, що це за ракета середньої дальності РС-26 "Рубеж" та чи дійсно у РФ її можуть запустити, ну і власне яка від неї може бути небезпека. Патріоти України пропонують ознайомитись з висновками експ...