Коли дослідники Антарктики в 1911 році виявили водоспад криваво-червоного кольору, що б'є прямо з льодовика, вони припустили, що такий незвичайний колір воді надають мікроскопічні водорості, що містяться в ній. Місце швидко стало відомо, як Кривавий водоспад, хоча там не виявилося ні крові, ні водоростей, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Насправді, червоний колір воді надає двовалентне залізо, що міститься в ній, яке моментально окислюється при контакті з повітрям. Вода надходить з дуже солоного підземного озера, так що її вірніше буде називати ропою, тобто дуже концентрованим розчином солей.
Кривавий водоспад розташований в північній частині льодовика Тейлора, який простягається на 100 кілометрів через Трансантарктичні гори. Під льодовиком Тейлора знаходиться невелике озеро з солоною водою, при цьому там стільки солі, що вода просто не може замерзнути. Льодовик Тейлора утворився приблизно 1,5 мільйона років тому, і довгий час залишався скутим. У міру замерзання озера з води виходило тепло, яке розтоплювало льодовик, і поступово вода проторувала собі шлях назовні.
Недавні дослідження виявили, що ропа насправді є домом для деяких дуже витривалих бактерій. Цим мікробам, відрізаним від світу на тисячі років, було нічим годуватися, крім сульфатів. У пастці під льодовиком, де немає світла і кисню, бактерії почали переробляти їх. Вчені вважають, що такий приклад дивного виживання може не обмежуватися лише льодовиком Тейлора.
"21 лютого СБУ повідомила, що росіяни почали розкачувати протести в Україні. Скажу чесно – це очікувана подія. Очікувана саме зараз, на фоні переговорів, що відбуваються. І це частина тонкої багатоступеневої гри Путіна та його оточення", - пише політте...
У Києві серед зими помітили триколісний кабріолет Polaris Slingshot 2016 року. Він є рідкісним не лише в Україні. Його фото опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram, передають Патріоти України. Американська компанія Polaris Industries спец...