Причиною є токсини, що містяться в парі, концентрація яких перевищує гранично допустимі значення. Стаття вчених опублікована в журналі Environmental Science & Technology. Коротко про дослідження повідомляють Патріоти України.
Хоча електронні сигарети не виробляють шкідливі речовини, характерні для тютюнового диму, в парі є сполуки, потенційно небезпечні для здоров'я людини. До них відносяться акролеїн (сльозогінний хімікат з різким запахом), канцероген формальдегід, а також діацетил, який може викликати захворювання легенів при диханні. Дослідники з'ясували, скільки цих речовин можуть вдихати користувач вейпа і навколишні його люди.
Вчені змоделювали кілька сценаріїв, в яких використовувалися різні рідини для електронних сигарет, випарники і режими експлуатації акумуляторів. Крім того, досліджувався вплив щоденного числа затяжок. Виявилося, що ті, хто робить 250 затяжок в день за допомогою пристроїв на 3,8-4,8 вольт, вдихає акролеин, формальдегід і діацетил в кількості вище встановлених норм. Крім того, в приміщеннях, де допускається вейпінг, концентрація шкідливих сполук також перевищує допустимі значення.
Однак, за оцінками фахівців, кількість втрачених через вейпінг років життя все-таки менше, ніж через паління тютюну. У 2015 році Міністерство охорони здоров'я Великобританії представило доповідь, в якій стверджувалося, що використання вейпов на 95 відсотків безпечніше, ніж куріння сигарет.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...