Причиною є токсини, що містяться в парі, концентрація яких перевищує гранично допустимі значення. Стаття вчених опублікована в журналі Environmental Science & Technology. Коротко про дослідження повідомляють Патріоти України.
Хоча електронні сигарети не виробляють шкідливі речовини, характерні для тютюнового диму, в парі є сполуки, потенційно небезпечні для здоров'я людини. До них відносяться акролеїн (сльозогінний хімікат з різким запахом), канцероген формальдегід, а також діацетил, який може викликати захворювання легенів при диханні. Дослідники з'ясували, скільки цих речовин можуть вдихати користувач вейпа і навколишні його люди.
Вчені змоделювали кілька сценаріїв, в яких використовувалися різні рідини для електронних сигарет, випарники і режими експлуатації акумуляторів. Крім того, досліджувався вплив щоденного числа затяжок. Виявилося, що ті, хто робить 250 затяжок в день за допомогою пристроїв на 3,8-4,8 вольт, вдихає акролеин, формальдегід і діацетил в кількості вище встановлених норм. Крім того, в приміщеннях, де допускається вейпінг, концентрація шкідливих сполук також перевищує допустимі значення.
Однак, за оцінками фахівців, кількість втрачених через вейпінг років життя все-таки менше, ніж через паління тютюну. У 2015 році Міністерство охорони здоров'я Великобританії представило доповідь, в якій стверджувалося, що використання вейпов на 95 відсотків безпечніше, ніж куріння сигарет.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...