Одні кажуть - не їж, то труп, інші - їж, але мало-мало, треті - їж, бо то білок, де силу братимеш? М'ясо - джерело білка, з усіма 20-ма амінокислотами, які йдуть на побудову наших власних білків, інформують Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
З цих 20 амінокислот 12 наш організм може синтезувати самостійно, а інші 8 - не може, тому вони мають поступати з їжею (з рослинними та тваринними білками). В рослинних часто не вистачає тих чи інших амінокислот, тому горох треба комбінувати зі злаками і т. і. (і це цілком можливо, якщо грамотно підійти до справи). З тваринними простіше - там є всі амінокислоти.
Ще в м'ясі є L-карнітин та коензим Q10, що сприяють виробленню енергії в організмі, необхідні для роботи серцевого м'яза (міокарда).
Вітаміни В12 і В6. Теж важливі для синтезу енергії, та є донорами метильних груп, тобто, "виключателя" генів. Наприклад, є гени, активність яких спричинює певні хвороби.
Креатин - речовина, яка необхідна для енергетичного обміну в м'язах та нейронах (нервових клітинах).
Крім того, креатин сповільнює накопичення ліпофусцина, бурого пігмента (пігмента старіння), у нервових і м'язевих клітинах. Довідка: ліпофусцин - один із "маркерів" старіння та зношування організму. А ще креатин підвищує здатність до навчання та сповільнює розвиток хвороби Паркінсона.
Гемове залізо найкраще засвоюється із м'яса (тим, в кого анемія це важливо).
Кому: дітям, підліткам, годуючим – м'ясо потрібне.
А тепер увага!
Тим, кому за 40+ бажано зменшити до 2-3 прийомів в тиждень, після 50+ - ще більше (1-2 рази) і порції, не більше 50 г.
Чому? Тому що в м'ясі є певні амінокислоти, які гальмують стресостійкість і прискорюють старіння (розвиток хвороб). Особливо це стосується метіоніна, триптофана і лейцина. Ці амінокислоти є важливими, просто їх вживання потрібно обмежити.
А от вже після 65+ білка потрібно більше (бо знижується засвоєння амінокислот і власний синтез), тому те, що підходить 40-річному, не підходить 70-річному, майте на увазі, хто живе з батьками!
Варене є кращою альтернативою. Смажене є джерелом шкідливих гетероциклічних амінів, містить і КПГ (золотиста шкірочка), нітрозамінів і окислених ліпідів – зло, одним словом:) Всі ці продукти провокують онкологічні хвороби, діабет 2 типу, інфаркт, інсульт, тромбози.
Замість червоного - біле, варене,
1. Салат із зелені (капусти), що зменшує глікацію.
2. Поєднуйте з клітковиною (овочі, бобові).
3. Поєднуйте з продуктами, багатими антиоксидантами - помідори (лікопен), петрушка (апігенін), обліпиха (вітамін С, каротиноїди) і тп.
Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...