"Ми вийдемо із хронічного відставання лише тоді, коли нікому і в голову не прийде розгортати "жрачка-дискурс", - політолог

Оцінка статків через їжу - це критерій, поширений у доіндустріальному, аграрному суспільстві.
Петро Олещук. Фото: Голос столиці.

"З цікавістю спостерігаю за розгортанням провладними "опініонмейкерами" нового тренду - "Жрачка-дискурс". Ну, це масоване вкидання в комунікаційних простір повідомлень, побудованих за типом: "а от я бачив, як народ топче червону/чорну ікру, а, отже, все у нас чудово, народ багатий, а всі розмови про нестачу грошей - це ми "прибідняємося", - пише політолог Петро Олещук на своїй сторінці у "Фейсбуці", передають Патріоти України, та продовжує:

"Очевидно, ініціаторам ця кампанія видається дуже розумною та переконливою. Проблема лише одна. Сама постановка питання (оцінка достатку у категоріях їжі) - свідчення системної відсталості країни, і, як наслідок, відсталості мислення навіть офіційних пропагандистів.

Оцінка статків через їжу - це критерій, поширений у доіндустріальному, аграрному суспільстві. Мабуть, не дивно, що люди, які генерують "жрачка-дискурс", нерідко розказують щось і про "аграрну наддержаву".

Це у традиційному суспільстві ти багатий, якщо їси щось дороге та багато. Товстий - багатий. Худий - бідний. Ключовий товар - прянощі. Критерій влади - масиви земель як основи для виробництва їжі.

Для постіндустріального суспільства "першого світу", схибленого на здоровому харчуванні, калоріях та всьому іншому, ці всі розмови звучать дико. Там, до речі, і самі критерії оцінки їжі та її "вартості" змінюються кардинально, і споживання того, що у нас вважається критерієм достатку, там навпаки асоціється з бідністю.

Даруйте, але ми реально вийдемо із хронічного відставання лише тоді, коли нікому і в голову не прийде розгортати "жрачка-дискурс", який свідчить, що ми поки що залишаємося на нижчих ступенях "піраміди Маслоу".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Анджеліна Джолі кардинально змінила колір волосся і... не сподобалась фанам (фото)

четвер, 8 червень 2023, 11:45

Голлівудська акторка Анджеліна Джолі показалася з новим кольором волосся. Так, на cторінці в Instagram відомий французький бренд Chloé розмістив свіже фото з Джолі, де вона зазнімкована під час роботи. Модний дім Джолі Atelier Jolie розпочав співпрацю ...

Потужні вибухи розбудили росіян: Ранок у Бєлгороді почався з гучної "бавовни" (відео)

четвер, 8 червень 2023, 7:01

У четвер, 8 червня, у російському Білгороді неспокійно: на світанку у місті прогриміли вибухи. Про це повідомляють телеграм-канали. . Губернатор області В’ячеслав Гладков заявив, що над Білгородом спрацювала система ППО по двох повітряних цілях. . На...