"Митниця – лише один із гвинтиків корупційної машини, яка функціонує на кордоні" - екс-очільник відомства

За словами Анатолія Макаренка, в місцях митного оформлення сьогодні зібралася маса органів, які втручаються у митний контроль, не маючи на те повноважень. Створюють проблеми бізнесу, шантажують митників і так збирають корупційну ренту.

Анатолій Макаренко. Фото:Цензор.НЕТ

В Україні, як і раніше, існують потужні угруповання, що займаються всіма контрабандними схемами на кордоні. Про це в інтерв'ю виданню Гордон заявив глава української митниці у 2009–2010 та 2014–2015 роках Анатолій Макаренко, передають Патріоти України.

"Були і є потужні угруповання, які лобіюють інтереси контрабанди й інших тіньових схем. Природно, вони були незадоволені роботою моєї команди. Митниця – лише маленький сегмент піраміди інтересів, від чорної та сірої контрабанди в державі годуються практично всі", – заявив Макаренко.

Він підкреслив, що 15% від контрабандних схем осідає в кишенях чиновників на митниці, а 85% розподіляють між "причетними відомствами".

"Умовно кажучи, якщо на кордоні дають $100 хабара, 15 із них отримує митник, решту 85 розподіляють між десятком "причетних" відомств. Яких саме? Між усіма, хто за службовим обов'язком зобов'язаний боротися з контрабандою та корупцією. Я митниці не захищаю. Її є за що лаяти. Але я категорично проти думки, яку посилено нав'язують суспільству: нібито у всіх проблемах на кордоні винна митниця", – зазначив Макаренко.

Він додав, що одним із таких "причетних відомств" є внутрішня служба безпеки Державної фіскальної служби України.

"Митниця – лише один із гвинтиків корупційної машини, яка функціонує на кордоні. Підкреслюю: саме на кордоні, тобто в зонах митного контролю внутрішніх митниць, де і зосереджена основна корупція. А в місцях митного оформлення сьогодні зібралася маса органів, які втручаються у митний контроль, не маючи на те повноважень. Створюють проблеми бізнесу, шантажують митників і так збирають корупційну ренту. Донедавна цим захоплено промишляли підрозділи внутрішньої безпеки Держфіскальної служби – основні "борці" з корупцією", – підсумував Макаренко.

Анатолія Макаренка призначили заступником голови Державної фіскальної служби України 5 червня 2014 року, він займався митним напрямом. Його зняли з посади через майже 10 місяців, 23 березня 2015 року.

Тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звинуватив Макаренка та його команду у "відмиванні грошей, "кришуванні", створенні схем із розграбовування країни". Макаренко подав до суду на Кабмін і виграв.

Екс-глава митниці стверджує, що "те саме "розграбовування", про яке говорив Яценюк, почалося саме у 2015-му, коли прибрали неугодних верхівці Макаренка та його людей із відомства.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...