Наркотики без залежності: Модифікована молекула морфіну вже використовується у медичній практиці

Американськими фармацевтами розроблено новий та ефективний болезаспокійливий засіб. Його активно-діючим речовиною виступив морфін. Він належить до серії опіоїдних препаратів і вже широко застосовується на практиці.

Наркотична залежність відсутня, лише широко "вимикається" біль.

Оскільки, застосування наркотику у медичній практиці може мати свої наслідки, а саме, впливати на нервову систему людини і мозок, дослідники спробували позбутися від побічних ефектів, залишивши корисні знеболюючі дії опіоїдів. Особлива увага приділялася опіоїдним рецепторам. Тут відслідковався зв'язок з власними ендогенними опіоідами, наприклад, ендорфінами. Мова йде про нездатність людиною відчувати задоволення самостійно, а також відчувати себе добре після застосування морфію.

Саме цей акцент ученим ще не вдалося з’ясувати до кінця. Про це повідомив Джейн Олдріч (Jane Aldrich), медичний хімік з університету Канзасу. У цьому питанні величезне зусилля доклали фармацевти та експерти з компанії Nectar Therapeutics, створивши "ненаркотичний наркотик". Вони додали до молекули морфіну додаткову молекулярну "гілку". У результаті вийшла модифікована молекула морфіну, функціональність якої стала більш придатна. Вона повільніше проходить крізь гематоенцефалічний бар'єр — систему, що не пропускає токсичні речовини з крові в мозок. Стів Доберстайн (Steve Doberstein), науковий директор Nectar Therapeutics, пояснив, що залежність від опіоїдів буде потужнішою, якщо вони швидше будуть проникати у людський мозок. Оскільки, вченим вдалося забезпечити повільний темп опіоїдних речовин, позбавивши морфін наркотичного ефекту, і залишивши його обезболюючим, фахівці отримали гарний і ефективний засіб для медичної практики. Його фармакологічна дія пов'язана з відсутністю виклику викиду дофаміну і є безпечною для людського мозку.


Опублікував: Тетяна Сокот
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. Кремлівські пропаганд*ни замарили приєднанням України до ''ДНР'' (відео)

вівторок, 20 листопад 2018, 3:00

Рупор Кремля вважає, що це має статися перед президентськими виборами. Російський пропагандист Дмитро Куликов виступив із маревною заявою про те, що найближчим часом до тимчасово окупованої частини Донбасу нібито приєднаються й інші регіони України. Та...

Хіти тижня. "Отвєточка" за Ічню? Потужний вибух струсонув тили терористичної "ДНР" (відео)

вівторок, 20 листопад 2018, 1:00

У Торезі (окуповане бойовиками місто в Донецькій області) стався потужний вибух в районі полігону. Про це повідомляють в соцмережах. "Торез, вибух в районі полігону", - пише блогер під ніком Necro Mancer в Twitter, передають Патріоти України. У соцмере...