"Прийнята резолюція Генасамблеї ООН, де Росію визнано окупантом, тільки підтвердила своє голосування по всім її статтям і пунктам ще від 15 листопада (тоді був затверджений проект резолюції. - ред.). Правда, з того часу ми втратили 3 голоси. Ще 15 листопада було 73 країни, які проголосували "за" і 23, які були "проти". Тепер маємо 70 "за" і 26 "проти". Але все одно найпровідніші держави більшістю підтримали позицію, що Росія називається окупантом, від неї вимагається звільнення заручників і відклик рішення щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу", - пише Рефат Чубаров у своєму блозі на Обозреватель, передають Патріоти України.
Отже, Росія вперше на рівні ООН отримала справжню оцінку своїй діям. Вона є країною-агресором і країною, яка виступає в ролі окупанта. Відтепер всі міжнародні організації, які будуть виходити із рішення ООН, у своїх висновках спиратимуться на резолюцію. Росіянам буде практично неможливо розмивати єдність щодо підтримки суверенітету України.
Приведу вам приклад. Я є членом національної комісії України в ЮНЕСКО, організації, яка опікується надбанням історії культури, пам'яток й іншого. Вона у своїй діяльності ніби-то напряму не долучає політичне питання. Але в деяких питаннях, які у сфері повноважень ЮНЕСКО, дуже часто необхідно вказати якісь правові параметри.
Ну, наприклад, ситуація із охороною пам'яток в Криму. А далі чи Крим є українською територією чи має інший статус, і росіяни завжди намагались при прийнятті будь-яких рішень по Криму, включити своє розуміння щодо його знаходження.
Спершу ми це відбивали легко, але з кожним разом це ставало все складніше. Були делегації, які хотіли виписувати, що Крим - Україна чи Крим - це Росія, а було те, що я називаю "розмитий суверенітет". Тепер, після прийнятої резолюції ООН, ЮНЕСКО й інші організації вже не матимуть таких ускладнень.
У своєму свіжому звіті ISW повідомляє, що українські війська зміцнили свої позиції в районі південного сходу Новоекономічного, неподалік Покровська. Дослідники підтверджують цей успіх завдяки геолокаційним відеозаписам, оприлюдненим 16 липня, передають...
18 липня за новим церковним календарем (31 липня - за старим) - день пам'яті святого мученика Еміліана, який загинув за віру. У народі день дістав назву Омелянів. 18 липня за старим календарним стилем - день пам'яті священномученика Євсевія, єписк...