Найбільша проблема жителів Донбасу - психологічна, тому що люди не можуть жити в стані невизначеності. Таку думку висловив президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш в інтерв'ю для журналу Країна, передають Патріоти України.
Другою головною проблемою є економічна - робота і виживання.
"Проблема безпеки. В період війни люди не можуть відчувати себе в безпеці, особливо той, хто живе на околицях. Сюди входить і те, що держава не може нормально захищати своїх громадян. Тому вони не відчувають себе в безпеці і в кримінальному аспекті, в хаосі цьому", - зазначив Гармаш.
За словами експерта, є також гуманітарна проблема. "У плані не тільки поставки (гуманітарної допомоги - ред.), а й усвідомлення себе в цьому світі", - підкреслив він.
Крім того, за словами експерта, люди на Донбасі розчаровані в Україні, яка не дає їм нічого.
"Розчаровані в Росії. Не вірять в те, що ДНР і ЛНР можуть відбутися. Тепер в них самоідентифікація "житель нещасного Донбасу" усіма покинутого і відданого. Це дуже збиткова самоідентифікація, яка часто змушує людей йти на емоційні дії. Це тепер проблеми для всіх, хто їх оточує.
Коли люди не знають, у кого шукати захисту. Нереалізований патерналізм, і немає суб'єкта, за рахунок якого можна було б його реалізувати. Люди відчувають себе покинутими і не можуть чекати гарантій безпеки від кого", - зазначив Гармаш.
Також, він зазначив, що існує "проблема дітей", які ростуть на фальшивих ідеологічних установках.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...