У день 27 серпня вшановують пам'ять святого пророка Міхея, який жив у VIII столітті до нашої ери на території Іудеї. Вважається, що Міхей став автором пророчої книги і основоположником тенденції спрощувати іудаїзм і його суть. Головне завдання для віруючого Міхей бачив у смиренні, слухняності і здійсненні добрих вчинків. До слова, саме Міхей одним з перших став говорити про прихід Ісуса Христа на землю, зазначають Патріоти України.
У народі Міхея прозвали Тіховієм, оскільки 27 серпня було прийнято спостерігати за вітром і аналізувати, якою буде погода в найближчі дні. Вшановували мулярів, особливо тих, хто займався будівництвом храмів. Також вважали, що Міхей протегує тим, хто хоче придбати житло. Цікаво, що мулярів раніше навіть трохи боялися, адже вони могли влаштувати злу штуку - наприклад, закласти гусяче перо в комин, і тоді кожен раз при розпалюванні піч буде "стогнати", чим дуже налякає домочадців.
Завершується 27 серпня Успенський пост - настає пора М'ясоїда. Грають весілля і кажуть, що Міхєєв день - це остання можливість в цьому році засвататися до вподобаної дівчини.
На полях 27 серпня можна було сіяти озимину. За астрономічним календарем це був початок осені. З дерев 27 серпня облітають листя, а повітря з кожним днем стає все прохолодніше.
Прикмети 27 серпня:
Тихий вітер в сад-суха осінь в ліс.
Поле зорати — зайву копицю натиснути.
Міхей з бурею — до непогожих вересня.
Якщо на Михея вітер тихий — до теплої сухої осені, а якщо буря проноситься — до негоди восени.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...