"Я виріс у білій провінційній частині Америки, де інтернаціональний вплив був мінімальним. Пам'ятаю, як був схвильований щоразу, коли зустрічав іноземців. А сімейні поїздки в Нью-Йорк розширили мої горизонти і відкрили світ, повний людей різноманітного походження. Мене завжди це надихало", - пише Пітер Сантенелло на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Діти потребують позитивних рольових моделей – не тільки в рідному місті, а й за його межами. Сьогодні в Україні існують організації, які фактично привозять іноземців буквально до дверей місцевих дітей. Світ вперше сам приходить до українських дітей.
Нещодавно я зустрівся в Києві з двома цікавими українками – обидві вони були молоді і добре освічені. І обидві захоплено займалися найціннішим ресурсом країни – молоддю. Вони розповіли мені про некомерційну організацію Go Global, на яку працювали.
Головна мета – допомогти опанувати мовні навички та інші знання, щоб надихнути українську молодь і пов'язати її зі світом. Завдання – навчити до 2020-го 1,5 млн дітей.
Ось як це працює. Іноземець приїжджає в Україну, а організація про все піклується. Її представники зводять іноземця з сім'єю, яка його приймає, і знайомлять з різноманітними проявами місцевої культури, а також дають доступ до школи, де той може поділитися з дітьми знаннями і надихнути їх.
Для цього не потрібен учительський досвід – головне тут не граматика, а знайомство дітей з іншими мовами і культурами. Спочатку волонтерам може здатися, ніби вони тут щось віддають. Але, судячи з мого досвіду, саме вони отримають дуже багато.
В якомусь сенсі це типова подорож героя. Він залишає звичний світ (наприклад, Німеччину, США або Сінгапур) і відправляється в невідомість (у даному випадку – українське село). Герой отримує цінні, повні мудрості життєві уроки, і приносить їх назад, в своє звичайне життя, щоб використовувати в подальшому.
Саме так сталося зі мною минулого літа, коли я шість тижнів провів в українській сільській місцевості. Я дізнався щось про життя і про себе самого. Україна – прекрасний учитель. Перед смертю час, проведений з моєї української сім'єю, буде одним з найбільш яскравих дослідів, що спалахують в моїй свідомості.
Це один з тих дослідів, які не зміряти грошима – він занадто насичений, щоб його придбати. Можуть залишитися лише дуже глибокі зв'язки. Судячи з моїх спостережень, Україна зустрічає з розкритими обіймами – їй цікаві іноземці, нові ідеї і вплив. Але велика частина планети про це не знає.
Насправді ж Україна – країна, яка, найчастіше, неправильно представлена зовнішньому світу. Це не Європа, не Росія і не Близький Схід. Україна сама по собі. Більшість іноземців стурбовані безпекою в цій країні, і тому є причини. Адже війна – це, часто, єдина історія, що виходить за її межі.
Ось об'єктивні дані про кількість жертв серед цивільного населення. У 2017-му в Чикаго було скоєно 650 вбивств. На Донбасі – конфліктній території країни – їх було 478. Я не хочу дискредитувати чиїсь смерті. Хочу лише показати, що в одному великому американському місті сталося більше вбивств, ніж вбито цивільного населення в результаті війни в Україні.
Так що ні – іноземці, які це прочитають, – вас не застрелять, ледь літак приземлиться в міжнародному аеропорту. Моя самостійня подорож в сільську місцевість не потребувала серйозного планування і підготовки. Go Global робить все за гостей, щоб вони без зайвих проблем могли покинути рідну країну.
Для українців: чим більше мостів в світ ви будуєте, тим більше світ буде цікавити вашою країною. Для іноземців: виходьте із зони комфорту і допомагайте дітям, які хочуть вашої допомоги. Це не тільки приємно – це також залишить глибокий слід у вашій душі. Вам здається, що віддавати будете ви, але, наскільки можу судити з власного досвіду, українське село дасть вам щось особливе, що залишиться з вами на все життя. Якщо хочете змінити світ, надихніть дитину".
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...