DragonflEye була створена за допомогою генетичної модифікації звичайних бабок світлочутливими «напрямними нейронами» в спинному мозку комахи. Крихітні структури, схожі на оптоволоконні, в очах бабки посилають імпульси світла в мозок, і таким чином можна дистанційно контролювати напрям польоту комахи, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Також вона несе на спині мініатюрний «рюкзак» з сенсорами і крихітною сонячною панеллю для енергії, яка живить технологію зі збору інформації. В теорії такою стрекозою дослідники зможуть управляти, і вона буде збирати дані про навколишнє середовище в умовах, небезпечних для людини.
Подібна технологія одночасно вражає і жахає - досить легко уявити, як подібні генетичні модифікації застосовуються на більш високорозвинених істотах. Та й ідея самих звичайних комах, які насправді діють як шпигуни, не вселяє великого оптимізму. Проте, такі кіберкомахи можуть допомогти нам зрозуміти світ абсолютно новими способами, побачити місця, куди людям в принципі неможливо проникнути.
Генетичні модифікації, які дозволяють бабкам рухатися, можуть одного разу допомогти інвалідам ходити. Поки вчені можуть змусити своїх кіборгів літати тільки по прямій лінії, але потенціал тут величезний, як для хорошого, так і для поганого.
У місті Чапаєвськ Самарської області РФ безпілотники атакували завод з виробництва вибухівки. Про це у ніч проти суботи, 5 квітня, повідомили російські Telegram-канали, зазначають Патріоти України. "Чапаєвськ Самарської області був атакований БПЛА. Мет...
Народне свято 5 квітня відоме під назвами Федулів день, Федул-вітреник, Федора-вітрениця. 5 квітня за новим стилем (18 квітня за старим) віряни традиційно вшановують пам'ять читця Феодула, преподобного Марка Афінського і святої Феодори Солунської. За с...