Про те, як зі звичайної комахи вчені зробили ГМО-кіборга (відео)

Керована людиною комаха вже не фантастика. Дослідники з Лабораторії Чарльза Старка Дрейпера перетворили звичайну бабку в футуристичного кіборга, якого можна контролювати дистанційно.

ГМО бабка-кіборг: найменший дрон в світі. Фото від "Популярная механика"

DragonflEye була створена за допомогою генетичної модифікації звичайних бабок світлочутливими «напрямними нейронами» в спинному мозку комахи. Крихітні структури, схожі на оптоволоконні, в очах бабки посилають імпульси світла в мозок, і таким чином можна дистанційно контролювати напрям польоту комахи, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Також вона несе на спині мініатюрний «рюкзак» з сенсорами і крихітною сонячною панеллю для енергії, яка живить технологію зі збору інформації. В теорії такою стрекозою дослідники зможуть управляти, і вона буде збирати дані про навколишнє середовище в умовах, небезпечних для людини.

Подібна технологія одночасно вражає і жахає - досить легко уявити, як подібні генетичні модифікації застосовуються на більш високорозвинених істотах. Та й ідея самих звичайних комах, які насправді діють як шпигуни, не вселяє великого оптимізму. Проте, такі кіберкомахи можуть допомогти нам зрозуміти світ абсолютно новими способами, побачити місця, куди людям в принципі неможливо проникнути.

Генетичні модифікації, які дозволяють бабкам рухатися, можуть одного разу допомогти інвалідам ходити. Поки вчені можуть змусити своїх кіборгів літати тільки по прямій лінії, але потенціал тут величезний, як для хорошого, так і для поганого.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...

"К стране, где избиение женщин приравнивается к выражению любви, надо подходить с другими мерками", - блогер із Одеси

неділя, 3 липень 2022, 0:14

"До недавнего времени всякий намек на русскую исключительность в иерархии насилия вызывал протесты сознания и алгоритмов, с установленным софтом «ВСЕЛЮДИРАВНЫ». Но на пятом месяце войны России с Украиной, мир разродился новой установкой: да, к стране, ...