Про те, як зі звичайної комахи вчені зробили ГМО-кіборга (відео)

Керована людиною комаха вже не фантастика. Дослідники з Лабораторії Чарльза Старка Дрейпера перетворили звичайну бабку в футуристичного кіборга, якого можна контролювати дистанційно.

ГМО бабка-кіборг: найменший дрон в світі. Фото від "Популярная механика"

DragonflEye була створена за допомогою генетичної модифікації звичайних бабок світлочутливими «напрямними нейронами» в спинному мозку комахи. Крихітні структури, схожі на оптоволоконні, в очах бабки посилають імпульси світла в мозок, і таким чином можна дистанційно контролювати напрям польоту комахи, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Також вона несе на спині мініатюрний «рюкзак» з сенсорами і крихітною сонячною панеллю для енергії, яка живить технологію зі збору інформації. В теорії такою стрекозою дослідники зможуть управляти, і вона буде збирати дані про навколишнє середовище в умовах, небезпечних для людини.

Подібна технологія одночасно вражає і жахає - досить легко уявити, як подібні генетичні модифікації застосовуються на більш високорозвинених істотах. Та й ідея самих звичайних комах, які насправді діють як шпигуни, не вселяє великого оптимізму. Проте, такі кіберкомахи можуть допомогти нам зрозуміти світ абсолютно новими способами, побачити місця, куди людям в принципі неможливо проникнути.

Генетичні модифікації, які дозволяють бабкам рухатися, можуть одного разу допомогти інвалідам ходити. Поки вчені можуть змусити своїх кіборгів літати тільки по прямій лінії, але потенціал тут величезний, як для хорошого, так і для поганого.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Си Цзиньпин улетел, но "послевкусие" у Путина осталось не самое лучшее. Президент признался близким, что разочарован", - GENERALL SVR

четвер, 23 березень 2023, 8:59

"Лидер Китая Си Цзиньпин улетел, но "послевкусие" у президента России Владимира Путина осталось не самое лучшее. Президент признался близким, что пока разочарован итогами визита председателя Си в Россию. Российский лидер рассчитывал на быстрый ответ н...

На Донеччині загарбники силяться здобути успіх хоч десь: Темпи операцій РФ навколо Бахмуту сповільнюються, а в районі Авдіївки активізувалися, - ISW

четвер, 23 березень 2023, 7:04

Темпи російських операцій навколо Бахмуту сповільнюються, натомість російські війська, ймовірно, намагаються розпочати наступ на інших напрямках, зокрема у районі Авдіївки. Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW). Експерти інститу...