ПриватБанк: Чекаємо на тривалу судову тяганину через націоналізацію

​Не виключено, що націоналізація ПриватБанку може бути оскаржена його початковими власниками, оскільки вони самі відкрито заявляють про подібні наміри.

Фото з відкритих джерел

Патріоти України з посиланням на Нескучные новости зазначають, що Україна вже опинилася втягнутою в безліч судових процесів в зв'язку з непродуманою процедурою порятунку найбільшого банку. Адже самим безболісним сценарієм могла б стати конвертація коштів власників банку в його акціонерний капітал з поділом відповідних часток з державою. З одного боку, це знизило б навантаження на Державний бюджет в частині докапіталізації, з іншого - стало хоча б відносною гарантією того, що екс-власники будуть обслуговувати раніше отримані в банку кредити.

Однак повне поглинання фінансового гіганта привело до численних судових позовів його акціонерів, не всі з яких Україна зможе виграти.

Наприклад, одним з поштовхів для заперечування націоналізації може стати позитивне для власників "Привата" рішення про необхідність повернути їм частину списаних з клієнтських рахунків 29,4 млрд грн під приводом пов'язаності з керівництвом фінустанови.

"Більше половини з озвученої НБУ суми, або 18,5 млрд грн, припадає на євробонди (10,7 млрд) і субординований борг (7,8 млрд) банку, відстояти правомірність фактичної експропріації яких у свято поважаючому права приватної власності Лондонському суді державі Україна буде вкрай проблематично. Та й щодо тих 10,9 млрд грн коштів клієнтів, які в процесі процедури bail in були віднесені до пов'язаних з колишніми власниками, справи йдуть не набагато краще ", - йдеться в матеріалі.

Таким чином, багато акціонерів, користуючись, крім усього, затягуванням процедури реструктуризації кредитного портфеля Приватбанку, продовжують активно висувати претензії Національному банку в судах, використовуючи як козирі деяку бездіяльність і нещепетільне дотримання законодавчих норм регулятором.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Владі потрібно продемонструвати успіхи у боротьбі з корупцією: Обшуки у Коломойського, Авакова, податковій та на митниці. Що планує офіс Зеленського

четвер, 2 лютий 2023, 2:54

Однак роблять це так, щоб не чіпати тих, хто важливий Банковій. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Андрій Миселюк. "Спонукає до цих обшуків владу масштабне розслідування США щодо використання допомоги Заходу. Українській владі потрібно про...

"Вашингтон пост" постаралась объяснить Тегерану, что не надо устраивать новую войну на Южном Кавказе вместе с РФ и вообще, лучше с ней общих дел не иметь", - Климовський

четвер, 2 лютий 2023, 0:28

"Кремлёвская дипломатия лжи, провокаций и терактов резко активизировалась на ряде направлений в последнюю декаду января по двум основным причинам. В Кремле ждут запуска с 24 февраля процесса реформирования ООН, изгнания из неё РФ, и предпринимают контр...