ПриватБанк: Чекаємо на тривалу судову тяганину через націоналізацію

​Не виключено, що націоналізація ПриватБанку може бути оскаржена його початковими власниками, оскільки вони самі відкрито заявляють про подібні наміри.

Фото з відкритих джерел

Патріоти України з посиланням на Нескучные новости зазначають, що Україна вже опинилася втягнутою в безліч судових процесів в зв'язку з непродуманою процедурою порятунку найбільшого банку. Адже самим безболісним сценарієм могла б стати конвертація коштів власників банку в його акціонерний капітал з поділом відповідних часток з державою. З одного боку, це знизило б навантаження на Державний бюджет в частині докапіталізації, з іншого - стало хоча б відносною гарантією того, що екс-власники будуть обслуговувати раніше отримані в банку кредити.

Однак повне поглинання фінансового гіганта привело до численних судових позовів його акціонерів, не всі з яких Україна зможе виграти.

Наприклад, одним з поштовхів для заперечування націоналізації може стати позитивне для власників "Привата" рішення про необхідність повернути їм частину списаних з клієнтських рахунків 29,4 млрд грн під приводом пов'язаності з керівництвом фінустанови.

"Більше половини з озвученої НБУ суми, або 18,5 млрд грн, припадає на євробонди (10,7 млрд) і субординований борг (7,8 млрд) банку, відстояти правомірність фактичної експропріації яких у свято поважаючому права приватної власності Лондонському суді державі Україна буде вкрай проблематично. Та й щодо тих 10,9 млрд грн коштів клієнтів, які в процесі процедури bail in були віднесені до пов'язаних з колишніми власниками, справи йдуть не набагато краще ", - йдеться в матеріалі.

Таким чином, багато акціонерів, користуючись, крім усього, затягуванням процедури реструктуризації кредитного портфеля Приватбанку, продовжують активно висувати претензії Національному банку в судах, використовуючи як козирі деяку бездіяльність і нещепетільне дотримання законодавчих норм регулятором.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...

"К стране, где избиение женщин приравнивается к выражению любви, надо подходить с другими мерками", - блогер із Одеси

неділя, 3 липень 2022, 0:14

"До недавнего времени всякий намек на русскую исключительность в иерархии насилия вызывал протесты сознания и алгоритмов, с установленным софтом «ВСЕЛЮДИРАВНЫ». Но на пятом месяце войны России с Украиной, мир разродился новой установкой: да, к стране, ...