ПриватБанк: Чекаємо на тривалу судову тяганину через націоналізацію

​Не виключено, що націоналізація ПриватБанку може бути оскаржена його початковими власниками, оскільки вони самі відкрито заявляють про подібні наміри.

Фото з відкритих джерел

Патріоти України з посиланням на Нескучные новости зазначають, що Україна вже опинилася втягнутою в безліч судових процесів в зв'язку з непродуманою процедурою порятунку найбільшого банку. Адже самим безболісним сценарієм могла б стати конвертація коштів власників банку в його акціонерний капітал з поділом відповідних часток з державою. З одного боку, це знизило б навантаження на Державний бюджет в частині докапіталізації, з іншого - стало хоча б відносною гарантією того, що екс-власники будуть обслуговувати раніше отримані в банку кредити.

Однак повне поглинання фінансового гіганта привело до численних судових позовів його акціонерів, не всі з яких Україна зможе виграти.

Наприклад, одним з поштовхів для заперечування націоналізації може стати позитивне для власників "Привата" рішення про необхідність повернути їм частину списаних з клієнтських рахунків 29,4 млрд грн під приводом пов'язаності з керівництвом фінустанови.

"Більше половини з озвученої НБУ суми, або 18,5 млрд грн, припадає на євробонди (10,7 млрд) і субординований борг (7,8 млрд) банку, відстояти правомірність фактичної експропріації яких у свято поважаючому права приватної власності Лондонському суді державі Україна буде вкрай проблематично. Та й щодо тих 10,9 млрд грн коштів клієнтів, які в процесі процедури bail in були віднесені до пов'язаних з колишніми власниками, справи йдуть не набагато краще ", - йдеться в матеріалі.

Таким чином, багато акціонерів, користуючись, крім усього, затягуванням процедури реструктуризації кредитного портфеля Приватбанку, продовжують активно висувати претензії Національному банку в судах, використовуючи як козирі деяку бездіяльність і нещепетільне дотримання законодавчих норм регулятором.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Навіть Лукашенко вже знає, куди будуть летіти американські "томагавки" у разі застосування РФ ядерної зброї, - польський політик

субота, 10 червень 2023, 20:27

Мирослав Чех, депутат Польського сейму кількох каденцій, історик та публіцист, зазначив, що з середини минулого року у НАТО відпрацювалася така кількість навчань та симуляцій по відповідях на різні ситуації, якої не було за останні 50 років. Про це він...

Ковальчук потрібен Мішустіну, щоб змусити Путіна піти у відставку, - політолог

субота, 10 червень 2023, 20:00

Російський підприємець Юрій Ковальчук потрібен, щоб відправити президента РФ Володимира Путіна у відставку, а решту документів підписуватиме прем'єр Михайло Мішустін. Про це заявив політолог Андрій Піонтковський, передають Патріоти України. "Мішустін -...