Путінське опитування в Криму: Схоже у Кремлі засіли агенти Києва - російський депутат

Єдине, що показують соцопитування у Росії і те, що недавно було "проведено" в Криму - це рівень ефективності пропаганди і рівень страху перед владою.

Соцопитування в Криму черговий раз підтвердили рівень російської пропаганди і страх перед владою. Ілюстрація:ua.112.ua

Опитування мешканців тимчасово окупованого Росією українського півострова Крим з приводу підписання контракту на постачання електроенергії з України пов'язало світло - з Києвом, а темряву - з Москвою. Про це у своєму блозі на Эхо Москвы написав депутат законодавчих зборів Санкт-Петербурга Борис Вишневський, інформують Патріоти України.

"Схоже, що десь у Кремлі засіли таємні київські агенти. Інакше дуже важко зрозуміти, який похмурий кремлівський геній придумав опитування, що пов'язало світло - з України, а темряву - з Росією", - наголосив він.

Депутат також обурився реакцією генерального директора ВЦВГД Валерія Федорова на критику опитування.

"Примітно базарне хамство пана Федорова на адресу критиків, яким рясно забезпечений його коментар ("гімномети","продані і куплені персонажі", "не морочте голову" та інше): одне це вже показує, що сам Федоров розуміє наукову неспроможність опитування . Адже коли починають хамити - значить, більше відповісти опонентам нічим", - зазначив Вишневський.

"Втім, хамством глава ВЦВГД не обмежує сеанс самовикриття. Для початку, з'ясовується, що опитування відбувалося "з 14 до 19:00 31 грудня і з 10:30 до 15:00 1 січня". Саме час для отримання адекватних відповідей.

А далі Федоров, не мудруючи лукаво, заявляє, що "важливо не час опитування, а дилема, яка стоїть перед Кримом: терпіти перебої до 1 травня, поки повністю запрацює енергоміст - або погодитися з визнанням Криму українським", - пише він. На думку Вишневського, Федоров здійснив явку з повинною.

"Федоров "переводить" закамуфльоване формулювання питання, яке ставилося кримчанам, на мову політичного плаката, і тим самим розписується, що вирішував він не наукову задачу (хотілося сподіватися, що директор ВЦВГД зараховує соціологію до науки), а політичну.

Власне, це було ясно і до його зізнання (недарма готовність повірити даними ВЦВГД по "кримському опитуванню" висловлює 12% тих, хто проголосував на сайті "Ехо" - проти 86%, які цим даним рішуче не вірять).

Звичайно, хтось може і після цього вважати ВЦВГД соціологічною установою і довіряти її даним, і не зараховувати Федорова до кремлівських пропагандистів. Як кажуть, вольному воля. Але не варто забувати старе прислів'я - яке питання, така і відповідь", - акцентував петербурзький депутат.

"Яких відповідей можна було чекати на питання ВЦВГД? При тому, що будь-хто, хто відповів, що він підтримує енергоконтракт, де Крим визнається частиною України (а, значить - не визнається частиною Росії), ризикував отримати п'ять років за ст. 280.1 КК РФ за сепаратизм?

Адже опитування - телефонне, легко дозволяє ідентифікувати респондента. Як наша людина відповідає на телефонні опитування? Вона швидко метикує, що повинна говорити, а що не повинна. Звичайно, вона бадьоро скаже, що готова терпіти "тимчасові труднощі", - вважає він.

Вишневський зазначає, що 6% не готових сидіти без світла Криму - дивовижний показник. "А якби питання "ви готові терпіти тимчасові труднощі, або ви проти Радянської влади?" задали б у СРСР десь у році 1937-му? Або навіть у 1977-му? Представили собі результати опитування?

І взагалі, будь-які опитування по політично значущих темах в авторитарній (з елементами тоталітаризму) державі, де федеральні телеканали перебувають під контролем влади, де в наявності політична цензура і "стоп-листи", де відсутні масово поширювані незалежні ЗМІ, і де урядова, яка опонує їй точки зору поставлені в категорично нерівні умови в інформаційному просторі, мають вельми віддалений стосунок до реальної громадської думки. Єдине, що вони показують - це рівень ефективності пропаганди і рівень страху перед владою", - зазначив депутат.

"Федоров, дозвольте Вам запропонувати питання для Ваших наступних телефонних "опитувань": для жителів Криму - "ви готові 3-4 місяці сидіти без світла, чи ви бандерівець?", а для жителів Росії "ви за Путіна, чи ви агент Держдепу"? Думаю, що результат Вас порадує", - підсумував він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...