Виступ президента Росії Володимира Путіна перед Федеральними зборами був частиною виборчої кампанії, а мілітаристські нотки в ньому мало кого налякали на Заході. Про це в інтерв'ю Настоящему времени сказав російський журналіст і письменник Леонід Парфьонов, передають Патріоти України.
"Я не думаю, що це геть гонка озброєнь. По-перше, зрозуміло, що Росія не може змагатися з усім іншим Заходом у сумарних військових бюджетах. Це Радянський Союз так намагався робити і на цьому, загалом, надірвався, розповідаючи про те, як за 10 днів вийде до Ла-Маншу, якщо рушить свої танкові частини з НДР. Але я думаю, що, імовірніше, це риторика для внутрішнього споживання. Мені здається, що це промова до виборця, що це частина передвиборчої агітації на 18 березня, а не те, що серйозно когось там налякало", – заявив він.
У риторичних прийомах Путіна було небагато новизни, вважає Парфьонов.
"Він виговорився. Там уже давно самоповтори, це багато разів зазначали. Його світ, його погляд, його підходи, його тип мовлення, жарти, напіванекдоти, цитати з усілякого радянського фольклору – вони всім зрозумілі. Мені здається, що він не змінюється, не схильний прислухатися до якихось змін у світі, вважає, що якщо в природі не так, то тим гірше для природи. І взагалі, мені здається, він усе сказав. Хіба не зрозуміло? Ця промова дуже схожа на мюнхенську: ви нас не слухаєте, то ми змусимо вас нас слухати", – сказав журналіст.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...