"Радикал" Рибалка за бандитські нальоти платить по 100 тисяч доларів, - журналістське розслідування (відео)

У партійних офісах Радикальної партії здійснювалося планування, реалізація та фінансування масштабної кампанії з силового захоплення та знищення однієї з найбільших в країні торговельних мереж - корпорації АТБ.

Сергій Рибалка. Фото:  ipress.ua.

У перших числах квітня мережу Інтернет «підірвав» документальний фільм-розслідування журналіста Олексія Станчевського про факти політичної корупції у високих кабінетах Верховної Ради та в штабах деяких партій, які гордо називають себе «націонал-патріотичними». Мова йде про стрічку «Перевертень з мандатом», головним персонажем якої став народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, голова парламентського комітету з питань фінансів та банківської діяльності Сергій Рибалка, пишуть Патріоти України.

Як з'ясував Олексій Станчевський, просто у партійних офісах Радикальної партії здійснювалося планування, реалізація та фінансування масштабної кампанії з силового захоплення та знищення однієї з найбільших в країні торговельних мереж - корпорації АТБ. Журналісти зустрілися з автором фільму «Перевертень з мандатом» та розпитали його про подробиці розслідування, а також про достовірність фактів, оприлюднених у стрічці.

Інтерв'ю провів Сергій НАУМОВ.

- Олексію, чому саме «Перевертень з мандатом» та чи не занадто серйозні звинувачення Ви висуваєте до поважного політика, голови Комітету ВР з питань фінансів та банківської діяльності Сергія Рибалки?

- Розумієте, наша політика – це суцільна мімікрія. Як я сказав у нашому фільмі, – вовки тут постійно намагаються натягнути на себе шкуру вівці, а «забронзовілі» політичні корупціонери переконливо удають з себе затятих борів з корупцією. Так і Сергій Рибалка – з парламентської трибуни та телевізійних екранів постійно розповідає про необхідність знищення цього «ганебного» явища корупції, а насправді цією політичною корупцією сам займається, фінансує, і я б навіть сказав – очолює.

- Для подібних звинувачень у Вас мають бути серйозні факти, які підтверджують корупційну діяльність народного депутата. Інакше можете отримати судовий позов від нього за поширення наклепницької інформації.

- А які ще факти потрібні? Безпосередньо у партійному офісі Радикальної партії (зацікавленим правоохоронцям, які розпочнуть слідство, я навіть можу назвати його адресу) я зустрічаюся з партійним активістом Радикальної партії Михайлом Помогайбо, який просто на камеру розповідає мені про те, що разом з Сергієм Рибалкою розробляв та здійснював акції силового тиску на магазини АТБ, головною метою яких було захоплення та закриття компанії АТБ. Які ще докази тут потрібні?

- Про що саме розповідав цей активіст? Якими були завдання від нардепа Сергія Рибалки та що за такі силові «послуги» виконували учасники блокування магазинів АТБ?

- Саме «блокування», як на мене, нагадувало бандитські нальоти на законослухняний український бізнес. Група людей у складі до 100 осіб збиралася під магазинами АТБ, обклеювала їх величезними стікерами-банерами з наклепницькою інформацією, блокувала вхід від покупців, а всередині магазину нападники заливали все червоною фарбою, кров'ю вбитих тварин та ще й підкидали туди відрізані свинячі голови, які, за задумом організатора нальоту, Сергія Рибалки, мали символізувати голову співвласника мережі АТБ.

- Чи є якісь документальні підтвердження цієї розповіді?

- Документальне підтвердження - це відзняті на камеру плани з силового захоплення АТБ, відзняті величезні банери-стікери з наклепницькою інформацією, відзняті інструкції. І все це - безпосереднього у партійному офісі радикалів, які оголосили себе головними борцями з корупцією в Україні. Безумовно, і задокументовані на відео свідчення Михайла Помогайбо теж матимуть величезну цінність для слідчих НАБУ та ГПУ.

- Скільки Сергій Рибалка витрачав грошей на подібні акції?

- За свідченнями Михайла Помогайбо, які ми демонструємо у нашому фільму, одна акція з блокування магазину АТО коштувала змовнику, тобто Сергію Рибалці, понад 100 000 доларів. Астрономічна сума, як для пересічного виборця Радикальної партії.

- Де можна подивитися ваш фільм?

- Його ми вже розмістили у відкритому доступі в мережі Інтернет (на Youtube), зараз ведемо переговори з низкою телеканалів про ефір на ТБ. Передали фільм і нашим європейським колегам. Пару тижнів тому я особисто їздив до Брюселю та передав флешку з «Перевертнем з мандатом» до офісу Комісара Євросоюзу з питань європейської політики добросусідства та розширення Йоганнеса Гана. І не лише цю флешку. Єврокомісару Гану я передав і результати нашого попереднього спільного з Дмитром Воронковим та Костянтином Диканем журналістського розслідування, яке ми проводили в грудні-січні, і матеріали якого ще 18 січня передали до Генпрокуратури та СБУ. В цих матеріалах – докази того, що Сергій Рибалка особисто та через своїм помічників розробляв, організовував та фінансував масштабну PR-кампанію з дискредитації мережі АТБ у медіа. За гроші Рибалки особисто я, а також Дмитро Воронков і Костянтин Дикань мали розповсюджувати в українських ЗМІ дезінформацію про те, що мережа АТБ начебто працює на окупованих територіях Донбасу та в Криму. Що, звісно, було цілковитою брехнею. Це також була достатньо масштабна та високо бюджетна з точки зору організаційних видатків, кампанія нардепа Рибалки.

- Чи була якась реакція на ці матеріали від наших правоохоронців - від ГПУ та СБУ?

- На мій превеликий жаль – поки що ні. Правоохоронці чомусь не поспішають розслідувати факти політичної корупції від одного з найбагатших депутатів українського парламенту. Хоча, слід віддати належне, Генеральна прокуратура днями провела низку обшуків в офісах компанії «S.Group», яку пов'язують з родиною Сергія Рибалки. ГПУ підозрює «S.Group» у несплаті податків на величезні суми, а також у крадіжках бюджетних грошей на сотні мільйонів гривень. Про це навіть нещодавно був розлогий сюжет в «Подробностях» на телеканалі «Інтер». Тепер мені особисто стає зрозуміло, звідки у поважного Сергія Рибалки такі гроші на силові акції проти мережі АТБ, ціною в понад 100 тисяч доларів за одну акцію.

- Що ви плануєте робити тепер, коли робота над фільмом «Перевертень з мандатом» вже завершена?

- Тепер ми намагаємося зробити так, щоб цей фільм побачила якомога більша кількість людей. Щоб про факти політичної корупції від голови одного найвпливовіших парламентських комітетів з питань фінансів та банківської діяльності дізналися не лише в Україні, але й у Європі та Америці. Впевнений, що разом з нашими європейськими та американськими партнерами ми змусимо Сергія Рибалку скласти свій депутатський мандат. Корупціонерам не місце в нашому парламенті. Нехай на його місце прийде молодий, чесний та достойний депутат від поважної Радикальної партії. Думаю, що коли Олег Ляшко подивиться наш «Перевертень з мандатом», він також нас підтримає в цьому питанні.

Ну і додам ще, що антикорупційна робота нашої маленької команди не зупиняється. Зовсім скоро чекайте нові викриття фактів політичної корупції від українських політиків. І викриття ці стосуватимуться не лише Сергія Рибалки. Корупцію можна зупинити лише публічністю та незворотністю покарання. Перше забезпечимо ми, журналісти, друге – справа наших правоохоронців.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Вчера Трамп одновременно исполнил репертуар Кеннеди и Никсона, наверняка зная о том, чем это для них закончилось", - Анти-Колорадос

вівторок, 17 липень 2018, 19:19

Президент РФ вважає, що міцно схопив Трампа за причинне місце, але куди більш міцно за це місце його тримають в самих Штатах, і у що це виллється для Трампа, Путіна і РФ - велике питання. "Вчерашняя речь президента США после встречи с Путиным самими ам...

Блоха з амбіціями або технічний варіант під Тимошенко: Коломойський відправить на президентські вибори ще одного кандидата (відео)

вівторок, 17 липень 2018, 19:03

Про своє бажання сісти в президентське крісло оголосив Віталій Купрій. Якщо ви думаєте, що головна політична подія 16 липня – це зустріч Путіна і Трампа у Гельсінкі, то ви глибоко помиляєтеся. Про це розповів письменник Ігор Лесев в ефірі передачі “Не ...