"Русский мир" прошелся всей силой своей беспощадности" - Бірюков про те, як виглядає зараз багатостраждальне селище біля ДАП (фото)

У Пісках зовсім не залишилося жителів - всі, хто міг - виїхали, хто не міг - померли або загинули.

Покинуте селище Піски. Фото: Fаcebook

Радник президента України, голова Миколаївської організації Блоку Петра Порошенка Юрій Бірюков розповів про те, що в прифронтовому селищі Піски Донецької області не залишилося жителів, а квітник, за яким уже два роки ніхто не доглядає, все одно радує око. Про це він написав в своєму Faceboo, інформують Патріоти України.

"Здесь жили люди, простые и обычные, без политических предпочтений, без "русского мира" в головах. Просто обычные люди. А потом пришла война, пришел "русский мир". И стало прилетать, выбивать стекла, калечить и убивать. Русский мир... Бессмысленный и беспощадный.

Дядя Коля и тетя Люда цеплялись за остатки своего мира, а мы старались им как-то помогать. Они писали на дверях надписи, которые сейчас рвут нервы. "Здесь живут люди!" - розповів він.

Бірюков зазначив, що в результаті всі, хто міг, виїхали з селища, а хто не міг, - померли.

"Дорога занесла меня в Пески вчера. "Русский мир" прошелся по Пескам всей силой своей бессмысленности. И всей силой своей беспощадности. Больше здесь люди не живут. Всего-то пару недель назад в ленте и на экранах постоянно мелькали кадры из Припяти, да – 30 лет аварии на ЧАЭС.

Пустые квартиры, брошенные дома. Тогда была плановая эвакуация, рвущая душу, но относительно организованная. А вот Пески и еще несколько десятков городков и сел цеплялись за жизнь до последнего", - продовжив він.

За словами радника президента, в очах жителів інших прифронтових сіл, яким пощастило трохи більше, теж можна побачити "тугу і безнадію".

"Они ждут. В любую минуту они тоже могут оказаться на месте дяди Коли и тети Люды. Когда придет "русский мир", - продовжив він.

Бірюков підкреслив, що два тижні тому розповідали про подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, який потрібно тримати в пам'яті, а 8-го і 9 травня буде багато промов про ветеранів Другої світової війни.

"Только еще и стоит чтить уже сейчас тех, кто стоит там, на передовой. Они своими телами прямо сейчас защищают нас всех от продвижения бессмысленного и беспощадного "русского мира". Ведь тут живут люди", - підсумував він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Багато хто помиляється: Як насправді перекласти "гарячу путівку" українською

понеділок, 22 червень 2026, 21:28

Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...

Палатиме Москва і не тільки: що сталося з російською ППО і чому ЗРПК "Панцир-С1" став великою проблемою для ворога - Злий Одесит

понеділок, 22 червень 2026, 19:20

Наліт українських дронів на Москву 18 червня продемонстрував нездатність протиповітряної оборони столиці країни-агресорки (яка донедавна вважалася найбільш ешелонованою та непробивною в Росії) запобігти прориву. Причому це вже не перший випадок, коли м...