Що таке «живий йогурт»? Звідки береться цвіль на сирі? Чи можна їсти сир людям з непереносимістю лактози? На ці та інші запитання відповідає Ольга Терницька, шеф-фромаж’є Сім'ї ресторанів Діми Борисова, передають Патріоти України та Нескучные новости.
Факти про молоко і молокопродукти
По-справжньому хороше молоко не може мати тривалого терміну зберігання. Чим довше зберігається молоко, тим менше корисних речовин в ньому залишилося. Температура зберігання молока (як на прилавках, так і під час перевезення) не повинна перевищувати 4 ° C. Природна жирність нерозбавленого молока становить приблизно 3,5%.
Живим називають йогурт, що містить велику кількість біфідо- або лактобактерій. Як і у випадку з молоком, звертайте увагу на термін зберігання йогурту. Живий йогурт не може зберігатися більше п'яти днів. Хороший йогурт має густу рівномірну консистенцію, загущується природним чином – шляхом «суспензування», не містить консервантів, добавок або ароматизаторів.
Якість вершкового масла залежить насамперед від якості вершків, з яких його виробляють. Багато виробників, крім вершків, використовують у виробництві масла рослинні жири. Якщо жирність масла, яке ви купуєте менше, ніж 82% – швидше за все, воно містить рослинний жир. Це масло не найвищої якості.
Якісні молокопродукти виходять з цільного молока (незнежиреного молока без добавок і домішок). Тварини, що дають молоко, повинні бути здорові, а в разі хвороби обов'язково поміщатися в карантин. Як правило, фермерські молокопродукти корисніші, смачніші і якісніші за «магазинні», оскільки вони не містять рослинних жирів і смакових добавок. Часто саме завдяки харчовим добавкам смак «магазинного» сиру (молока, йогурту) завжди залишається стабільним.
Смак фермерських або домашніх молокопродуктів може відрізнятися від сезону до сезону в зв'язку зі зміною кормової бази. Добросовісний виробник молочної продукції знає, які корови (кози) дають молоко, яке він використовує, в яких умовах вони знаходяться, що їдять. Так як все це вплине на смак молока, йогурту або сиру.
Поширені міфи про сир
Людям з непереносимістю лактози не можна їсти сир
Багато хто вважає, що людям, що страждають на непереносимість лактози, сир протипоказаний. Це не зовсім так. Можна не відмовляти собі у витриманих сирах, оскільки при тривалому визріванні сиру лактобактерії гинуть.
Сир «з цвіллю» можна зробити, просто забувши про нього на місяць в холодильнику
Існує думка, нібито благородна цвіль на сирах може з'явитися «самостійно» – без людського втручання, за рахунок впливу на сир навколишнього середовища. Це помилка. Для виробництва сиру з пліснявою в молоко вводять спеціально виведену в лабораторних умовах бактерію з роду Penicillium. Цвіль же, що утворюється «сама по собі» називається дикою і до вживання в їжу не рекомендується.
Сир потрібно зберігати в харчовій плівці
Повсюдне (як в магазинах, так і в домашніх умовах) зберігання сиру в харчовій плівці негативно впливає на смакові якості продукту і скорочує термін його зберігання. Як і будь-який молочний продукт, сир повинен «дихати». Зберігайте сир в спеціальних боксах або пергаменті.
В Україні не виробляють цікавих сирів
Виробляють, і дуже багато. Фермерські сири можна розділити на дві групи – копії відомих італійських / французьких сирів і сири, створені за авторськими рецептами. Наприклад, на Закарпатті, недалеко від Хуста, роблять прекрасний витриманий сир з пряно-гірким присмаком – «Нарцис Карпат».
У Київській області на «Домашній сироварні» роблять авторський пікантний витриманий сир «Говда», а також рикотту, моцарелу та інші сири за італійськими рецептами. На іншій фермі під Києвом роблять м'який сир Лабна з різними прянощами і травами.
У Львівській області, в селі Дмитровичі, роблять прекрасний сир «Том» (витримується 180 днів), м'які сири бюш і Кротті в попелі.
У Вінницькій області технолог Мауріціо Перкуоко виробляє прекрасні італійські сири – наприклад, сир качотта з горіхом і копчений качокавалло. І це тільки мала частина всіх доступних українських сирів.
Смачного! Їжте усвідомлено і смачно.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...