Схожа на Землю: Вчені зробили несподівану заяву про Стародавній Місяць

Зразки стародавніх порід Місяця з «Аполлона-15» допомогли вченим з'ясувати, що супутник позбувся магнітного поля всього близько мільярда років тому. До такого висновку прийшли вчені Массачусетського технологічного інституту і Університету Рутгерса.

«Проблема у вивченні місячного магнітного поля полягає в тому, що надра Місяця охололи приблизно 3 мільярди років тому, через що нові породи, що зберігають в собі сліди магнітного поля планети, просто перестали формуватися. Ми виявили, що склоподібний матеріал, склеює деякі зразки порід з «Аполлона-15", зберігає в собі сліди магнітного поля набагато пізніших епох », - розповідає Беджаміном Вайсс з Массачусетського технологічного інституту (США), передають НН. Далі пропонуємо матеріал мовою оригіналу.

Специалисты проанализировали образцы лунных пород, собранных во время миссии «Аполлон-15». Оказалось, что они сформировались 1-2,5 миллиарда лет назад в присутствии относительно слабого магнитного поля, индукция которого составляла пять микротесла (Тл). Это примерно в 10 раз слабее магнитного поля Земли, но в 1000 раз сильнее полей в межпланетном пространстве.

Однако 3-4 миллиарда лет назад магнетизм Луны был на два порядка сильнее.

Открытие позволило определить механизмы, которые приводили магнитное динамо в действие. Сначала поле поддерживалось вращением металлического ядра. На ранних этапах своего существования Луна находилась достаточно близко к Земле, чтобы гравитация последней воздействовала на недра спутника и приводила их в движение.

За три миллиарда лет Луна отдалилась от планеты, что сильно уменьшило влияние последней. После этого в действие вступает другой механизм, который характерен и для самой Земли. Ядро спутника начало медленно остывать, порождая конвекцию, при которой теплые слои вещества всплывают, а холодные опускаются. Потоки расплавленных металлических пород закручивались благодаря силам Кориолиса, создавая электрические токи, которые, в свою очередь, генерировали магнитное поле. По принципу действия механизм напоминает динамо-машину, запущенную в обратном направлении.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Не зліться на мене...": Український режисер написав нового листа з-за грат

п’ятниця, 21 вересень 2018, 20:55

Український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у російській колонії в Лабитнангі, написав нового листа із в’язниці. Бранець Кремля зазначив, що отримує багато листів, проте все одно перебуває у повному інформаційному вакуумі. Бранець Кремля...

Залізна завіса Кремля: "То, что сейчас строит Путин и его окружение, по дизайну больше напоминает ров с крокодилами", - журналіст

п’ятниця, 21 вересень 2018, 20:46

У реальному світі навколо Росії все виразніше виростає смуга відчуження... Про це у своєму блозі пише російський журналіст Ігор Яковенко, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "19 сентября опубликован Указ Петра Порошенко о разрыве догов...