Сполучені Штати потроху будують довкола Росії нову залізну завісу і привчають світ жити без Росії

Мине декілька років — і режим міжнародної ізоляції Росії буде самопідтримуватись без особливих зусиль з боку США — чи кого б то не було іншого.

Ізоляція Росії буде тільки збільшуватися. Фото: ЖЖ."Ми ясно дали зрозуміти американськими компаніям, що є явні ризики - і економічні, і репутаційні, - пов'язані з їхньою співпрацею з представниками влади, яка втручається в справи сусідньої країни”, - заявив офіційний представник Держдепу. І слова його, скоріше за все, почули не тільки американські, але і європейські компанії, для яких Росія в теперішньому вигляді "екзотика", а із США, так чи інакше, ще жити і жити", - написав Роман Федюк у статті для depo.ua, передають Патріоти України.

Сполучені Штати потроху будують довкола Росії нову залізну завісу. Тільки на відміну від тієї, яка протистояла СРСР, нова буде не тільки зі зброї, військ та пропаганди — хоч і без цього не обійдеться. Вона буде із байдужості.

Влада США офіційно рекомендувала компаніям своєї країни не брати участь в Петербурзькому міжнародному економічному форумі — 2016. Це гучне й помпезне дійство — з "потьомкінськими селами", вищим керівництвом Росії та максимальною концентрацією преси завше давало картинку зав'язанності Росії із світовою економікою і готовності (принаймні, теоретичної) грати в одну гру із Заходом — за схожими правилами. Цього року, схоже, не складеться.

Втім, якби все обмежувалось заборонними заходами, ця стратегія була б слабкою. Але практично паралельно з "антиросійською" світ побачила спільна заява США, ЄС, Франції, Британії та Німеччини за підсумками переговорів в Брюсселі. Суть її зводиться до того, що іноземні банки і компанії не повинні відмовлятися від ведення легального бізнесу з Іраном.

"Ми не будемо стояти на шляху у міжнародних фірм або фінансових інститутів, які співпрацюють з Іраном, якщо вони дотримуються чинних законів", - наголошується в заяві, яка, з одного боку, вказує для західних компаній гідний економічний замінник Росії, а з іншого боку — забезпечує і для Тегерану можливість відійти від надміру міцної дружби з Москвою. Цією можливістю Іран вже активно користується — країна відмовилась від закупівлі російських літаків (повна ціна питання — 20-25 мільярдів доларів), а два місяці тому прийняла рішення не купувати і російських танків Т-90. Що характерно, остання відмова вдарила саме по гордості російського танкобудування — “Уралвагонзаводу”, який зараз з дедалі більшими зусиллями відбиває чисельні позови стосовно банкрутства.

Паралельно з тим категорично блокується і будь-яке відновлення стосунків по лінії Росія-НАТО. "НАТО було і буде відкритим для політичного діалогу з Росією, але ми утримаємося від звичайної співпраці до виконання Мінських домовленостей у повному обсязі. І це критично. Ми не визнаємо анексію та окупацію Криму", - зазначив учора, вже вкотре за останні два роки, Керрі.

Мінські угоди — в тому розумінні, яке диктує здоровий глузд — Путін не виконував і не виконає. Тому наявна ситуація, скоріше за все, залишиться такою, як є. Мине декілька років — і режим міжнародної ізоляції Росії буде самопідтримуватись без особливих зусиль з боку США — чи кого б то не було іншого. Просто європейський та американський бізнес знайде собі інших партнерів та інші проекти, а на Росію дивитиметься, як на цікавий, але надто вже ризикований ринок. Принаймні, допоки там кардинально не зміниться влада.

І навіть коли це трапиться, і наступники Путіна повернуть Крим і Донбас, Південну Осетію та Придністров'я, перестануть нацьковувати одне на одне Вірменію та Азербайджан — їм доведеться ще добре постаратись, аби довести всім довкола, що вони справді "більше ніколи не будуть".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 25 квітня: Що потрібно зробити для гарного самопочуття, а чого уникати у Марків день

четвер, 25 квітень 2024, 7:05

Народне свято 25 квітня відоме під назвами , Марк ключник, Василь-парильник. Православна церква України 25 квітня за новим стилем вшановувала пам'ять одного з дванадцяти апостолів євангеліста Марка. За старим стилем у свято сьогодні вшановують преподоб...

Военная помощь США сначала пойдет на закрепление позиций Сил обороны Украины и отражение наступления РОВ - Злий Одесит

четвер, 25 квітень 2024, 3:25

Сенат США во вторник 23 апреля (ночью 24 апреля по Киеву) поддержал законопроект о предоставлении помощи Украине на сумму около 61 млрд долларов. Подписание документа президентом США Джозефом Байденом – тоже не проблема, но как скоро настолько необходи...