"Довідався про таке й досі під враженням. Щоб видати своїм коштом книжку про навколосвітню подорож й альбом карт та ілюстрацій, Юрій Лисянський і його старший брат продали всі батьківські маєтності в Ніжині за 10 тис. рублів і доклали ще 2 тис. рублів "своїх", - пише Антон Санченко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Наклад був не меншим від тисячі примірників: два томи путівних нотаток і великий альбом з ілюстраціями й мапами. У Росії продали 200 примірників, що свідчить про відсутність зацікавлення публіки. Англійське видання, яке продавалося в Лондоні, автопереклад Лисянського, розійшлося за два тижні.
Таким чином один комплект коштував 12 рублів у 1820-х роках. Не знаю, з чим порівняти. Рубль, здається, ще був золотий.
Це щоб ви уявляли, якою дорогою забаганкою раніше був самвидав. Російський флот в особі німця адмірала Чичагова відмовив у фінансуванні цього видання, бо воно написано "супротив россійскай грамматікі". Хоча Крузенштернові, який усю експедицію спілкувався з офіцерами німецькою і теж не мав російську за рідну, – профінансували. Юрій Федорович психанув і спустив на книговидання татків маєток у Ніжині".
16 травня за новим стилем вшановують пам'ять преподобного Феодора Освяченого (у народі - Федір Житник) і єпископа Олександра Єрусалимського. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучеників Тимофія і Мавру, нагадують Патріоти України. . *** . Ф...
Еволюція великих хижаків залишила безліч питань, одне з яких — чому на планеті з'явилися масивні кішки, такі як леви й тигри, але серед псових не виникли настільки ж великі представники? Розібравшись у біологічних, екологічних та еволюційних факторах, ...