"Супротив грамматікі": Ціна "неправильної" української книжки в Російській імперії, - блогер

Видатному мореплавцю Юрію Лисянському довелося продати маєток батька та ще й додати грошей.

Юрій Лисянський. Ілюстрація: соцмережі.

"Довідався про таке й досі під враженням. Щоб видати своїм коштом книжку про навколосвітню подорож й альбом карт та ілюстрацій, Юрій Лисянський і його старший брат продали всі батьківські маєтності в Ніжині за 10 тис. рублів і доклали ще 2 тис. рублів "своїх", - пише Антон Санченко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Наклад був не меншим від тисячі примірників: два томи путівних нотаток і великий альбом з ілюстраціями й мапами. У Росії продали 200 примірників, що свідчить про відсутність зацікавлення публіки. Англійське видання, яке продавалося в Лондоні, автопереклад Лисянського, розійшлося за два тижні.

Таким чином один комплект коштував 12 рублів у 1820-х роках. Не знаю, з чим порівняти. Рубль, здається, ще був золотий.

Це щоб ви уявляли, якою дорогою забаганкою раніше був самвидав. Російський флот в особі німця адмірала Чичагова відмовив у фінансуванні цього видання, бо воно написано "супротив россійскай грамматікі". Хоча Крузенштернові, який усю експедицію спілкувався з офіцерами німецькою і теж не мав російську за рідну, – профінансували. Юрій Федорович психанув і спустив на книговидання татків маєток у Ніжині".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 16 травня: Українці вважали цей день одним з найнещасливіших у році. Що пращури робили на щастя

п’ятниця, 16 травень 2025, 7:05

16 травня за новим стилем вшановують пам'ять преподобного Феодора Освяченого (у народі - Федір Житник) і єпископа Олександра Єрусалимського. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучеників Тимофія і Мавру, нагадують Патріоти України. . *** . Ф...

Зоологи розповіли, чому внаслідок еволюції в природі домінують великі кішки, а не великі псові, і чи завжди було так

четвер, 15 травень 2025, 23:40

Еволюція великих хижаків залишила безліч питань, одне з яких — чому на планеті з'явилися масивні кішки, такі як леви й тигри, але серед псових не виникли настільки ж великі представники? Розібравшись у біологічних, екологічних та еволюційних факторах, ...