Команда проекту Senstone створила пристрій, який записує голосові нотатки і перетворює їх на текст. Прилад, який також називається Senstone має вигляд кулона, який можна прикріпити на одяг чи носити на шиї або руці, повідомляють Патріоти України.
Команада львівських і київських спеціалістів працювала над пристроєм близько двох років. Автором ідеї був Назар Федорчук.
«Ідея з’явилась спершу як кнопка для нагадування. І так було започатковано проект. Основне призначення цієї кнопки було вловлювати думки, висловлені вголос – швидко записати і не забути нотатку, нагадування, список. Це достатньо зручно. Одним натисканням – зберегти потрібні думки, які згодом перетворюються у текст», - розповідає один із авторів винаходу і засновник проекту Назар Федорчук.
Записи зберігаються у вигляді аудіофайлів, які потім опрацьовуються, забираються шуми, проводиться аналітика запису і створюється текст. Пристрій розпізнає 12 мов, серед яких є українська та англійська.
За словами Назара Федорчука, якість розпізнання тексту залежить від того, наскільки близько пристрій розташований від джерела звуку та чіткості мови.
«Ми вже перевіряли, у середньому похибка розпізнання звуку невелика. Якщо якість звуку добра, нема шумів, акцентів, то розпізнавання звуку на рівні 95%», - каже Назар Федорчук.
Заряду акумулятора вистачає на чотири дні автономної роботи, а внутрішній жорсткий диск пристрою вміщає майже дві години безперервного запису голосу.
Розробники також обіцяють створити мобільні додатки для свого пристрою. Додатки будуть доступні як для ґаджетів на ОС Android так і для iOS.
«Функція додатку – зберігати аудіо, яке запише користувач і текст, який цей же додаток перекладе. Він також допомагає знайти всі записи і нотатки – організовує пошук по ключових словах, локації, часу. Також додатки будуть сумісними з іншими аплікаціями, наприклад, Evernote», - розповів Маркіян Мацех, співавтор проекту.
Вироблятимуть пристрій закордоном – найімовірніше у Китаї.
Зараз на платформі Kickstarter пристрій можна придбати за 100-155 доларів, залежно від варіанту. Вартість залежить від корпусу кулона – вони є алюмінієві і латунні або типу кріплення – на шию, на одяг або на руку. Функціонал у всіх кулонах буде однаковий.
Маркіян Мацех і Назар Федорчук планують зібрати на Kickstarter 50 тис. доларів на виготовлення першої партії. До завершення кампанії – ще 37 днів. За першу добу зібрали вже 37 тис. доларів із потрібної суми.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...