Журналіст Олексій Братущак розповів про темне минуле нового губернатора Миколаївської області - Олексія Савченка з БПП. З 2011-го він був головою правління банку, який довів до банкрутства (ціна питання 550 млн грн). Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на
"Наприкінці червня Миколаївщина залишилася без губернатора. Сталося це в наслідок корупційного скандалу.
Нового губернатора визначали на конкурсі. Цього вимагає новий Закон "Про державну службу". Поважна комісія оголила переможцем народного депутата з БПП Олексія Савченка.
Ця особа публічно визнавала, що давала хабарі. Замішаний новий очільник Миколаївської ОДА і в інших сумнівних історіях.
У середині вересня конкурсна комісія оголосила результати відбору кандидатури на посаду голови Миколаївської ОДА. Переможцем став нардеп від БПП Олексій Савченко (48-е місце у виборчому списку). Як йшлося у повідомленні для ЗМІ, Савченко набрав "максимальну кількість балів (14,88) ".
Результати конкурсу
Такий високий результат дещо дивує. Куди дивилися члени комісії? Адже навіть у відкритих джерелах можна знайти інформацію про корупційні дії Савченка.
Як Савченко зізнався у підкупі суддів
Протягом нетривалого часу Савченко був президентом футбольного клубу Десна (Чернігів). Грала команда у Першій лізі. У жовтні 2008-го на прес-конференції президент клубу зробив несподівану заяву:
Савченко: Грала не "Десна", а грали мої "бабки" та амбіції. Кожна гра мені коштувала від 5 до 15 тисяч доларів. Я можу пофамільно назвати суддів, які брали гроші, і людей, котрі їх їм давали. Коли я престав їм платити, то став таким і спортивний результат, який нині і заслуговують футболісти.
Скандальна заява Савченка була ретельно перевірена Федерацією футболу України. У діях 5 суддів Комісія чесної гри виявила грубі порушення. Їх відсторонили від суддівства, а самого Савченка – від футболу.
Більше того, Президент ФФУ Григорій Суркіс звернувся до Генпрокуратури, щоб Савченка притягнули до кримінальної відповідальності. За підкуп суддів Савченку загрожувало до 8 років позбавлення волі. Але ГПУ переправило звернення до Чернігівської прокуратури, а та спустила справу на гальмах.
З відповіді Чернігівської прокуратури: Оскільки футбольні арбітри не є службовими особами, то за законом їх не можна звинувачувати в отримані хабара, і в їхніх діях відсутній об'єктивний склад злочину. І взагалі Савченко О.Ю. від дачі пояснень з приводу зроблених ним заяв відмовився...
У біографії Савченка є й інші історії, через які він мав би стати клієнтом Генпрокуратури. Пов'язані вони з різними банками, причетність до діяльності яких він мав протягом десятка років. Найцікавіша з них остання, яку називають не інакше як
Афера з Авант-Банком
Банк заснований у 2009-му. В офіційній біографії Савченка вказано, що з 2011-го він був головою правління цього банку. На початку 2016-го року Нацбанк визнав Авант-банк неплатоспроможним.
Через це виплати вкладникам банків взяв на себе Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Ціна питання – 550 000 000 грн. Чомусь доведення до банкротства не зацікавило правоохоронні органи.
І ось тут варто нагадати, з ким працював/працює Савченко.
У 2011-2014 роках віце-президентом Авант-банку працював Валерій Гелетей. Саме той екс-міністр оборони, який у липні 2014-го обіцяв Верховній Раді парад перемоги у Севастополі.
У 2012-му році помічником голови правління банку працював Валерій Ярема. Це син Віталія Яреми, Генпрокурора-бездаря. За часів роботи на Різницькій Ярема-старший перевів зарплатні рахунки в Авант-банк...
Що пов'язує Ярему, Гелетея та Савченка окрім Авант-банку? Усі вони працювали у столичній міліції у ліхі 90-ті...
Отже, Савченко мав би бути одним з тих трьох друзів, яких Ярема міг би посадити на виконання заклику Петра Порошенка.
Тепер же Юрій Луценко міг би взятися за трьох друзів – Ярему, Гелетея, Савченка.
Савченко та людина Тимошенко з лав КДБ-СБУ
Цікавим у біографії Савченка є ще один персонаж. База даних "Посіпаки" вказує, що у 5-6 скликаннях Верховної Ради Савченко був помічником нардепа-бютівця Олександра Рябеки.
Савченко-посіпака
Олександр Рябека – давній соратник Юлії Тимошенко. У 1994-2006 роках він був помічником нардепа Григорія Омельченка, з яким раніше перетинався по роботі в СБУ. У 2008-2010-му Рябека – радник Прем'єра Тимошенко.
Олексій Рябека
На відміну від багатьох соратників Тимошенко Рябека не залишив її у 2014-му. На парламентські вибори пішов у списку "Батьківщини" на 43-у місці, є заступником голови Дніпропетровської обласної організації "Батьківщини".
Нині помічником нардепа Савченка є син Рябеки Сергій Олександрович. Тож, зв'язки з близьким до Тимошенко екс-працівником КДБ-СБУ Савченко не втратив.
Ах да, в "органах державної безпеки" Рябека-старший працював з 1984-го. Колишній КДБшник...
PS
Історія з призначенням Савченка Миколаївським губернаторам може вдарити по двом державним інституціям.
Перша – це Комісія з питань вищого корпусу державної служби. До неї виникає величезне питання: як незалежна комісія може обирати переможцем конкурсу на призначення керівників державних адміністрацій таких сумнівних осіб?
І це грає на руку тим, хто хоче внести зміни до Закону "Про державну службу", і прибрати у ньому згадку про конкурси.
Друга – це Національне агентство з питань запобігання корупції. За посадою голова НАЗК входить до згаданої вищі комісії. І Наталія Корчак голосувала "за" визнання переможцем конкурсу Олексія Савченка. І знову є величезне питання: якщо вона не може з відкритих джерел отримати інформацію про корупційні дії особи, то як вона буде шукати приховані корупційні статки чиновників?", - пише журналіст.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...