"Як тільки Дональд Трамп став 45-м президентом США, в Овальному кабінеті з'явилися питання щодо його міжнародної політики по відношенню до Європи, зокрема, щодо НАТО, Росії та України. І не просто так. Адже під час передвиборчої кампанії кандидат Трамп піддавав сумніву цінності НАТО, захоплювався Путіним і передбачав послаблення санкцій проти Москви, а також визнання незаконної анексії Криму." Про це пише на сайті Новое время екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, передають Патріоти України, продовжуючи:
Через шість тижнів з'явилися перші ознаки зміни вектора Трампа. У лютому віце-президент Майк Пенс і міністр оборони Джеймс Меттіс прилетіли в Європу в основному для того, щоб переконати союзників НАТО у зацікавленості в альянсі та їх безпеці. Під час зустрічей в Мюнхені та Брюсселі висловили скептицизм щодо РФ та її дій. Вони розуміють, що стоїть на кону, і яка потрібна політика щодо Кремля. Тим часом, інші представники адміністрації підтримали Україну та виступили за збереження санкцій.
Для багатьох в Європі це радість, так і повинно бути. Але все ж не відпускає якась тривожність, оскільки ми постійно залишаємося в одному твіті від нового повороту в політиці Трампа. Під час виступу перед Конгресом 28 лютого президент висловив підтримку НАТО. Але тільки з часом ми зрозуміємо, чи підтримує Трамп слова віце-президента, міністра оборони та інших представників адміністрації щодо Росії та України.
Трамп став президентом, розраховуючи на велику угоду з Путіним. Він ніколи публічно не говорив про те, що ж вона передбачає (в Києві припускали найгірше). Здається, президент сподівався, що велика угода зробить Москву партнером у боротьбі з ІД на Близькому Сході і змусить Москву відмовитися від підтримки зростаючої сили Китаю.
Насправді ні те, ні інше неможливе. Росія проводить воєнні операції в Сирії вже 18 місяців. І тільки іноді ціллю ставали війська ІД. І хоча у російсько-китайських відносинах теж є межа, Вашингтон не зможе налаштувати Москву проти Пекіна.
Так що лінія адміністрації Трампа залишається традиційною для політики США: підтримка НАТО, протистояння експансії Росії, допомога Україні (хоча, чим швидше Київ проведе реформи, тим краще).
І це все, звісно, якщо залишити за дужками той факт, що завтра вранці може з'явитися абсолютно несподіваний твіт від головнокомандувача США.
Втім, зараз Конгрес розбирається, як буде вестися розслідування російського втручання в президентські вибори. Крім того, залишаються питання щодо контактів людей, пов'язаних з кампанією Трампа і російськими політиками. Білий дім заперечує будь-які зв'язки, але нерішуча критика Путіна Трампом і непрозора політика деяких представників Білого дому наводить на підозри.
Навіть навпаки – якщо б Білий дім намагався справити враження, ніби йому є що приховувати про Росію, він би не впорався краще, ніж останні шість тижнів. Недавній приклад: генеральний прокурор Джефф Сешнс і його спілкування з російським послом.
Сам факт того, що Сешнс зустрічався з послом – не проблема. У вересні 2016 року кожен відомий посол у Вашингтоні намагався, або як мінімум повинен був спробувати зустрітися з людиною, близькою до кандидата від республіканців, щоб зрозуміти його політику після обрання. Такою людиною був Сешнс. Сама зустріч не злочин. У незручне становище він поставив себе сам, заявивши під час свідчень перед Сенатом, що ні з ким не зустрічався.
Члени Конгресу і сенатори по-різному дивляться на те, як Конгрес повинен вивчати ці питання (з огляду на розслідування ФБР, що триває). Можливий варіант – комітет Конгресу, спеціальна двопартійна комісія, що складається з поважних республіканців та демократів, або спеціальний прокурор. Республіканці та демократи на Капітолійському пагорбі намагаються спростувати всі чутки, тому навряд чи щось стане відомо найближчим часом.
У будь-якому випадку, незалежно від обраного варіанту, для розслідування знадобиться час. Тобто, відповіді ми отримаємо не скоро, а сам процес розслідування може ускладнити адміністрації Трампа визначення з політикою щодо Росії.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...