"Це дорожче і складніше, ніж просто прийняти закон, але це по-справжньому підвищує престиж", - Казанський про українізацію від Жебрівського

Українське має асоціюватися не з совком та примусом, а з чимось прогресивним, сучасним.

Павло Жебрівський виступає за прогресивну українізацію. Фото: 112 Україна.

"Тепер коли дискусія з приводу мовних законопректів трохи вляглася, висловлю своє ставлення до проблеми. Я підтримую українізацію і вважаю її необхідною. Але я проти примусу в цьому питанні, бо вважаю його неефективним. Примусом не можна нічого добитися. Примус викликає тільки агресію та неприйняття", - пише журналіст Денис Казанський на своїй сторінці у "Фейсбуці", передають Патріоти України.

Сьогодні я цілий день їздив по Донецькій області, а також записував інтерв’ю з гголовою ДонОВЦА Павлом Жебрівським. У нього свій підхід до українізації, який мені бачиться набагато більш ефективним.

Цього року обласна адміністрація проводить повну реконструкцію 22 шкіл в містах Донецької області. У школах триває капітальний ремонт – залишаються тільки стіни, а начинку змінюють повністю. Нове обладнання, нові меблі, інтерактивні дошки. В одній зі шкіл Костянтинівки з’явиться басейн. Після реконструкції навчальні заклади повністю переходять на українську мову навчання – Жебрівський підкреслює цей принциповий момент.

В результаті такої реконструкції в депресивних містах та селищах Донбасу – у Слов’янську, Костянтинівці, Часовому Ярі з’являться українські школи київського рівня. Ремонт буде закінчений до літа. Восени в них будуть черги з бажаючих там вчитися.

Дивлячись на ці школи, люди будуть бачити, що українізація – це престижно. Українське буде асоціюватися не з совком, а з чимось прогресивним, сучасним. Це набагато ефективніше за мовних інспекторів. Таку українізацію навіть у Донецькій області люди зустрічають тільки з позитивом. Жителі Билбасівки та Часового Яру такого не бачили всі 25 років незалежності.

Дотепер у них школи тільки закривалися. Навіть за часів “великого патріота Донбаса” Януковича. 20 шкіл на рік – це немало. Якщо такий темп тримати хоча б кілька років, можна змінити всю систему середньої освіти на Донбасі. У такі українські школи батьки віддаватимуть своїх дітей з задоволенням. А якщо таким чином реконструювати ще й дитячі садки – ефект буде ще більш помітним.

Так, це дорожче і складніше, ніж просто прийняти один закон, але це по-справжньому підвищує престиж України. Якби держава реалізовувала таку політику з перших років свого існування, впевнений, що сьогодні ми б нічого не знали про сепаратизм.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Довели "повну вразливість": Кілька уважних людей із ноутбуками поклали "Аерофлот" і весь цифровий суверенітет РФ обличчям у бортове табло, - Найєм

понеділок, 28 липень 2025, 16:00

"Виявилось, що достатньо кількох уважних людей з ноутбуками, трохи часу і терпіння – і вся гордість російського цифрового суверенітету, разом із найбільшою авіакомпанією країни, лягло обличчям у бортове табло", - пише політик та журналіст Мустафа Найєм...

Бив та погрожував автоматом: Як росіянин не пустив свого "трьохсотого" у сховок (відео)

понеділок, 28 липень 2025, 15:28

У мережі опублікований відеозапис, на якому поранений окупант намагається залізти у сховок, а інший росіянин його туди не пускає. На записі видно, що ще цілий загарбник б'є пораненого, штовхає та погрожує йому зброєю, зазначають Патріоти України.