Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у вівторок, 29 листопада заявив про те, що їхня армія прийшла в Сирію з метою повалити президента Башара Асада. Видання InfoResist запитало у експертів про те, як після цього може змінитися ситуація, а крім того, як ця заява вплине на відносини між Путіним і Ердоганом, зазначають Патріоти України.
Як сказав директор центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, ситуація склалася суперечливо і неоднозначно.
"Є об'єктивні причини протиріччя інтересів по відношенню до Асада, до Сирії. Втім, навряд чи виникне така ж конфронтація, яка була перед цим. Обидві сторони будуть намагатися цього уникнути", - зазначив Фесенко.
За словами експерта, відносини між Росією і Туреччиною будуть розвиватися неоднозначно.
"Періодично виникатиме напруга, але обидві сторони уникатимуть явної, гострої конфронтації", - підкреслив він.
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов також упевнений, що повернення до конфронтації не буде.
"Будуть тертя, великі торги з приводу долі Асада між Туреччиною і Росією. Не варто забувати про те, що є курди, і давня ворожнеча між Асадом і Ердоганом. Але є ще Іран. Тому заяву Ердогана можна розглядати як нав'язування Туреччини як ще одного учасника переговорів щодо майбутнього Сирії і майбутнього Асада", - зазначив Карасьов.
І додав, що головним завданням Ердогана є не допустити повну перемогу Росії.
"Тому він і виступив з цією заявою. Причому він не анонсував новий виступ Туреччини, а пояснив присутність турецьких військ в Сирії, яка почалася в серпні. Так що це заявка на участь в переговорах", - сказав політолог.
У свою чергу, експерт з міжнародних питань Андрій Бузаров вважає, що, незважаючи на цю заяву, Туреччина не буде здійснювати спроб повалення Асада.
"Туреччина ввела війська в Сирію тільки для забезпечення безпеки. Щоб не було вторгнення курдів на їх територію. Істинного наміру повалення Асада у турків немає", - зазначив Бузаров.
Разом з тим, не варто очікувати найближчим часом глобальних змін в ситуації щодо Сирії. "Буде зберігатися статус-кво. Причому тривати це буде досить довго", - підкреслив експерт.
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...
23 лютого (8 березня за старим стилем) вірян відзначають день пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. Крім того відзначається Тиждень м'ясопусний, про Страшний суд. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Прохора, чудотв...