Росія і Туреччина будуть використовувати своє публічне "примирення" для торгів із Заходом. При цьому Володимир Путін і Реджеп Тайіп Ердоган не довіряють один одному і переслідують різні цілі. Таку думку в інтерв'ю Обозревателю висловив російський політолог, публіцист, кандидат історичних наук і громадський діяч Валерій Соловей, передають Патріоти України.
"Помітно, що Туреччина і Росія в рівній мірі намагаються використовувати відновлення "дружби" для того, щоб виторгувати нові переговорні позиції. Туреччина посилає сигнал США:" Прийміть наші умови або ми помчимо в обійми Росії". Москва каже приблизно те ж саме: "Хотіли нас ізолювати? Але у вас не виходить. Ми з Анкарою відновили відносини", - пояснив російський історик.
Разом з тим, підкреслив Соловей, з принципового для Туреччини і Росії сирійського питання залишаються розбіжності.
"Туреччина як і раніше хоче, щоб президент Сирії Башар Асад пішов геть. Росія як і раніше хоче, щоб він залишився. Хоча російські мас-медіа про це не говорять, але Туреччина як і раніше поставляє зброю тим, кого Москва вважає ворогами", - пояснив він.
Говорячи про позитивні моменти примирення, історик зазначив поступове відновлення економічних відносин між країнами.
"Але якщо відносини руйнувалися миттєво, відновлюватися вони будуть поетапно. В тому числі тому, що в Росії є впливові сільхозлоббісти, які не хотіли б, щоб турецька продукція повернулася на ринок країни. До речі, обсяги взаємної торгівлі Росії і Туреччини ніколи не були грандіозними: йшлося про цифри, що не перевищують 30 млрд доларів.
Це не так багато, тому відносини з ЄС для Туреччини важливіші. Тобто сторони роблять вигляд, що вони відновлюють відносини, демонструючи це Заходу, щоб домогтися своїх цілей, які не збігаються", - сказав російський експерт.
В цілому Соловей охарактеризував потепління між Москвою і Анкарою як "тимчасову ремісію". "Деякі поліпшення відбулися, але вони не несуть стратегічний характер. Путін все одно відноситься до Ердогана з підозрою. Він не може пробачити турецького президента за так званий ніж в спину", - підсумував він.
Українська інтерв'юерка та блогерка Раміна Есхакзай уперше поділилася, як закрутила роман з військовим, якого нещодавно показала уперше. Так, журналістка у власному проєкті "30" поділилася, що вона познайомилася з обранцем за допомогою звичайного листу...
"Чиновники з Міноборони вкотре сіли в калюжу: авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін. Однак і з ними серйозні проблеми. Що відбувається? "Нам не страшні московські воші, нам стра...