
По вулиці Саксаганського, 97, в Києві, де жила видатна українська поетеса Леся Українка, вкрали пам’ятну дошку, повідомляють Патріоти України.
Співробітники Музею видатних діячів української культури повідомили про злочин на сторінці у Фейсбук. Вони розповіли, що Леся Українка жила в цьому будинку з 1899 по 1909 р., а в 1971 році до 100-річчя від дня народження поетеси було встановлено пам’ятну дошку та бюст.

"Ми тільки тепер повідомляємо громадськість про цю подію, бо, маючи слабку надію, вживали можливих заходів, щоб віднайти зниклу скульптуру, але… Заведено кримінальну справу, і ми покладаємося на результативні дії Національної поліції", - зазначили в повідомленні.
Разом з цим автори поста вказали на те, що вандали викрали не просто виріб з кольорового металу, а вагомий і унікальний пам'ятник історії і культури, твір мистецтва, який за час свого існування не тиражувати.
"Тепер на фасаді меморіального будинку залишилися шматки арматури і отвори, де було надійне кріплення, що тримало важку конструкцію стільки років. Не складно помітити, що погруддя знімали професіонали, адже нема жодних додаткових пошкоджень, не проводилося жодних додаткових демонтажних робіт", - додали в співробітники музею.

На жаль, це вже другий випадок за місяць такого кричущого плюндрування пам’ятника Лесі Українки, 25 лютого цього року з пам’ятника Лесі Українки на Байковому кладовищі зняли бронзові гірлянди.
На те, що українські удари по російській логістиці почнуть впливати безпосередньо на фронт, буде вказувати низка факторів. Зокрема, відбудеться зменшення кількості штурмових дій РФ на лінії боєзіткнення. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Поп...
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує палаючу російську військову автівку посеред траси. На кадрах видно, що після ураження техніки військові ЗС РФ з речами в руках змушені йти пішки повз автомобілі росіян, а на задньому плані зді...