У мережі запропонували для продажу базу клієнтів "Нової пошти" - ЗМІ

Радник з кібербезпеки вважає, що компанії потрібно шукати інсайдера, який міг "злити" базу. Від "Нової пошти" очікують публічного звіту про інцидент. Користувачам рекомендується ретельніше ставитися до вибору, кому і навіщо ви надаєте інформацію про себе.

Ілюстрація:igate.com.ua

У "темному інтернеті" виставлені на продаж дві бази клієнтів "Нової пошти" - на 500 тисяч і на 18 мільйонів користувачів. Про це на своїй сторінці в Facebook написав консультант з кібербезпеки Єгор Папишев, передають Патріоти України.

"Сьогодні виявлений факт продажу невстановленими особами бази даних клієнтів "Нова Пошта". Таких баз дві: перша містить інформацію близько півмільйона чоловік, з персональними даними в розбивці ПІБ/телефон/місто/серія та номер паспорта/email. Друга - 18 мільйонів записів, але з меншою деталізацією (лише ПІБ і телефон)", - написав Папишев.

Відзначається, що кіберексперту вдалося зв'язатися з продавцем і перевірити якість інформації. Йому надали довільний шматок бази, а також дали можливість перевірити інформацію за номерами телефонів.

"Номери належали зовсім різним людям з різних міст і ніяк не були пов'язані один з одним. Відповідь прийшла менше, ніж за п'ять хвилин, і містила абсолютно точні і свіжі дані про клієнтів (включаючи змінене, в зв'язку з недавнім заміжжям, прізвище однієї з них)", - пише кіберексперт.

"Для додаткової перевірки я задав ще кілька телефонних номерів, які апріорі не могли бути використані в сервісі Нової Пошти (це корпоративні номери) - їх в цій базі не виявилося", - додав він.

Видання Internet.ua повідомляє, що продавець вийшов на зв'язок з російського поштового сервера та вказав ціну у 1500 гривень за детальну базу.

Прес-служба "Нової пошти" в коментарях під постом зазначила, що база не є актуальною.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Тисячі таємничих дірок виявили на дні Тихого океану (відео)

неділя, 15 грудень 2019, 6:30

Всі дірки мають витягнуту форму, водночас їхній діаметр становить приблизно 11 метрів, а глибина – до метра. На невеликій ділянці дна Тихого океану біля західного узбережжя в Каліфорнії (США) були виявлені декілька тисяч таємничих заглиблень різного ро...

"Заипался, плять, отдыхать!": Росіяни жорстко висміяли в мережі "амнезію" Ху*ла (відео)

неділя, 15 грудень 2019, 6:10

Російських користувачів мережі розсмішила відповідь Путіна на запитання журналістів. Російські інтернет-користувачі висміяли "амнезію" президента РФ Володимира Путіна, який не зміг відповісти на просте запитання. Журналіст запитав Путіна: "Що було для ...