Українцям дали пораду, як не стати жертвами шахраїв під час використання банківських карток

На думку експерта з кібербезпеки, уникнути ролі жертви можна дуже простим способом. Достатньо мати спеціальну картку, яку можна використовувати для ризикованих операцій.

Ілюстрація:petofiiskola.hu

Для того, щоб не дати шахраям шансів за допомогою фальшивих терміналів оплати в кафе, барах чи ресторанах позбавити себе певної суми грошей, потрібно дотримуватися елементарних заходів безпеки. Про в ефірі ObozTV розповів експерт з кібербезпеки Влад Стіран, передають Патріоти України.

"Не потрібно замислюватися над тим, як від цього захиститися, а потрібно думати над тим, як цього уникнути. Уникнути ролі жертви можна дуже простим способом. Ви повинні мати спеціальну картку, яку можна використовувати для ризикованих операцій: онлайн-платежів, платежів в кафе, в громадському транспорті в Європі. Всі ті речі, в які можна вбудувати ці пристрої зчитування даних платіжних карт. Назвіть її хакерською карткою, або ризикованою карткою", - порадив він.

За його словами, також варто подбати, щоб за кошти на ній відповідальність ніс банк.

"Зробіть так, щоб вона була кредитною, щоб це були гроші вашого банку і технічно він за них відповідав, а ви в будь-який момент могли від шахрайського платежу відмовитися. Повірте, ці гроші будуть застраховані і підкріплені резервом. І ці гроші, відповідно до правил платіжної системи, банк повинен буде вам повернути або просто відмовитися від претензій на шахрайський платіж", - зазначив експерт.

При цьому Стіран підкреслив, що на даний момент це найкращий спосіб себе убезпечити від подібних неприємностей.

"Це найдієвіший спосіб, який під силу кожному. Багато грошей ви не втратите (кілька гривень на місяць абонентської плати) і закриєте для себе перспективу стати жертвою таких шахраїв", - резюмував він.

Головні зміни в Україні з 1 липня 2022: Що треба знати про пенсії, соцвиплати, допомога на дитину і комуналка

п’ятниця, 1 липень 2022, 8:56

Влада країни стверджує, що в липні 2022 року зміниться прожитковий мінімум, підвищаться пенсії і з'являться нові механізми соціальних виплат, передають Патріоти України. З 1 липня українські пенсіонери отримуватимуть на 93 гривні більше, ніж у попередн...

Експерти розповіли, що буде з цінами на пальне найближчим часом

п’ятниця, 1 липень 2022, 8:43

За місяць після ліквідації держрегулювання цін на пальне, черги на АЗС помітно скоротилися, а нафтопродукти почали дешевшати. Утім, ситуація залишається напруженою: мережі АЗС бояться накопичувати ресурс через ризики ракетних ударів, а вартість транспо...