У тому числі обговорили додаткові санкції: Дипломат підвів підсумки зустрічі Порошенка, Меркель і Макрона

Підсумки зустрічі досить позитивні, хоча говорити про відмову Німеччини від проекту "Північний потік-2" ще зарано.

Володимир Огризко. Фото: РБК.

«Звірка годинників», яку провели президенти України і Франції Петро Порошенко і Еммануель Макрон, а також канцлер Німеччини Ангела Меркель, виявилася досить позитивною. І дуже добре, що вона відбулася без лідера Росії Володимира Путіна. Таку думку в інтерв'ю InfoResist висловив український дипломат, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, передають Патріоти України та пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

«Мені здається, що підсумки зустрічі Порошенка, Меркель і Макрона досить позитивні. Поясню, чому. Взагалі такі зустрічі обов'язково проводять перед візитами лідерів західних країн в Москву, щоб пробріфінговати щодо того, що відбувається в українсько-російських відносинах і яким чином Україна продовжує боротися з російською агресією. Це дуже важливо, коли інформація йде з перших вуст, коли вона не перекручена, а є достовірною. Тому цей пункт сам по собі вже дуже важливий. Не менш важливо і те, що все-таки обговорили тему додаткових санкцій, а це добре, тому, що все більше і більше, в тому числі і ліберали з Німеччини розуміють, що по-іншому з товаришем Путіним розмовляти неможливо.

При цьому прозвучала теза не тільки про збереження санкцій, а й про їх посилення в разі, якщо Путінський режим не буде реагувати на ті пропозиції, які йому робляться. Не менш важливим елементом мені здається і те, що говорили про «Північний потік-2». Тут навряд чи можна думати про якісь дуже швидкі зміни в позиції, але позитив у тому, що «вода камінь точить», - заявив екс-міністр.

За його словами, «якщо дуже чітко і ясно озвучені економічні та політичні загрози, в тому числі і для Німеччини, то комбінація тиску на двосторонньому рівні, через Європейську комісію разом з іншими партнерами, може посприяти тому, що цей процес як мінімум був би загальмований , а краще зупинений». Тому дипломат вважає, що в цілому «всі ці елементи досить непогані».

«Таке своєрідне «звіряння годинників», коли лідери країн збираються, щоб обговорити хвилюючі їх ключові моменти і виробити одну позицію, дуже важлива. Також дуже добре, що вона відбувається без Путіна, і відбувається в довірливій, дружній атмосфері, коли говорять без протоколу і зайвих дипломатичних нюансів», - підкреслив Огризко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Тактика броньованих штурмів, якої США очікували від України в наступі, більше не працює - Wall Street Journal

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:17

Технологічна революція на полі бою в Україні суттєво змінила сучасну війну: дрони та інші системи спостереження унеможливлюють застосування тактик, до яких звикли західні партнери України і застосування яких очікували від ЗСУ у контрнаступі. Про це пиш...

Росіяни би ридали: Як бійці ЗСУ розправляються з алкоголем на фронті (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:05

Попри «сухий закон» для українських військовослужбовців на фронті, іноді все ж знаходяться хитруни, які намагаються його обійти. Водночас провернути подібне надзвичайно складно, оскільки пильні командири дуже уважно стежать, щоб Сили оборони не перетво...