У тому числі обговорили додаткові санкції: Дипломат підвів підсумки зустрічі Порошенка, Меркель і Макрона

Підсумки зустрічі досить позитивні, хоча говорити про відмову Німеччини від проекту "Північний потік-2" ще зарано.

Володимир Огризко. Фото: РБК.

«Звірка годинників», яку провели президенти України і Франції Петро Порошенко і Еммануель Макрон, а також канцлер Німеччини Ангела Меркель, виявилася досить позитивною. І дуже добре, що вона відбулася без лідера Росії Володимира Путіна. Таку думку в інтерв'ю InfoResist висловив український дипломат, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, передають Патріоти України та пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

«Мені здається, що підсумки зустрічі Порошенка, Меркель і Макрона досить позитивні. Поясню, чому. Взагалі такі зустрічі обов'язково проводять перед візитами лідерів західних країн в Москву, щоб пробріфінговати щодо того, що відбувається в українсько-російських відносинах і яким чином Україна продовжує боротися з російською агресією. Це дуже важливо, коли інформація йде з перших вуст, коли вона не перекручена, а є достовірною. Тому цей пункт сам по собі вже дуже важливий. Не менш важливо і те, що все-таки обговорили тему додаткових санкцій, а це добре, тому, що все більше і більше, в тому числі і ліберали з Німеччини розуміють, що по-іншому з товаришем Путіним розмовляти неможливо.

При цьому прозвучала теза не тільки про збереження санкцій, а й про їх посилення в разі, якщо Путінський режим не буде реагувати на ті пропозиції, які йому робляться. Не менш важливим елементом мені здається і те, що говорили про «Північний потік-2». Тут навряд чи можна думати про якісь дуже швидкі зміни в позиції, але позитив у тому, що «вода камінь точить», - заявив екс-міністр.

За його словами, «якщо дуже чітко і ясно озвучені економічні та політичні загрози, в тому числі і для Німеччини, то комбінація тиску на двосторонньому рівні, через Європейську комісію разом з іншими партнерами, може посприяти тому, що цей процес як мінімум був би загальмований , а краще зупинений». Тому дипломат вважає, що в цілому «всі ці елементи досить непогані».

«Таке своєрідне «звіряння годинників», коли лідери країн збираються, щоб обговорити хвилюючі їх ключові моменти і виробити одну позицію, дуже важлива. Також дуже добре, що вона відбувається без Путіна, і відбувається в довірливій, дружній атмосфері, коли говорять без протоколу і зайвих дипломатичних нюансів», - підкреслив Огризко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У Словенії затримали шпигунів зовнішньої розвідки РФ. Востаннє настільки великий провал СЗР стався понад 10 років тому

неділя, 26 березень 2023, 4:09

У Словенії виявили в Любляні двох іноземних громадян, які шпигували на користь Росії. За шпигунство і надання неправдивих відомостей двом підозрюваним загрожує до восьми років позбавлення волі. . За неофіційною інформацією, двоє російських агентів із ...