Українська має стати мовою соціальних ліфтів, мовою розвитку, - Портніков про вирішення в Україні мовного питання

Портніков вважає, що не потрібно нікого примушувати говорити українською, але її незнання має створювати певні обрії подальшого просування. Крім приймання мовних законів потрібно відкривати безкоштовні школи української мови, наголосив журналіст.

Віталій Портніков. Фото:Belsat.eu

Журналіст Віталій Портніков вважає, що в Україні потрібно як можна швидше прийняти новий мовний закон. Як приклад вирішення мовного питання він навів Ірландію та Іспанію. Помірковані журналісти в Ірландії оголосили англійську мову державною на рівні з ірландською. На поч 20 ст ірландською розмовляло 15% населення. Тепер - ніхто, сказав він на презентації книжки "Еврора", передають Патріоти України з посиланням на Твоє місто.

"В Уельсі, який також є частиною Великої Британії, гельською говорять більше, аніж в Ірландії, яка стала незалежною. Чи маємо ми йти таким шляхом? Я не впевнений. Тим більше, що між бути частиною великої англомовної цивілізації і частиною російськомовної цивілізації – ето двє большиє разніци", - сказав Портніков.

Засновники держави Ізраїль говорили переважно на їдиші - діалекті німецької мови. Вони могли оголосити його державним у Ізраїлі та стати частиною німецької цивілізації. Але вибрали інший шлях.

"Але вибір був інший - з точки цивілізаційної ідентичності народу, його історичної ідентичності, хоча цю мову довелося вчити буквально з першої літери. І людям, які зараз репатріюються, також доводиться вчити мову з першої літери. Причому, їх ніхто особливо не примушує. Можна не вчити іврит і розмовляти все життя російською, тільки на певному рівні розвитку та соціального успіху. Ось важливий момент – рівень розвитку та успіху", - наголосив він.

Портніков вважає, що не потрібно нікого примушувати говорити українською.

"Я в цьому впевнений. Але разом з тим, я абсолютно впевнений, що як в Ізраїлі – незнання української мови просто створює для тебе певні обрії подальшого просування. Тобто українська має стати мовою соціальних ліфтів, мовою розвитку", - заявив журналіст.

Він вважає, що крім приймання мовних законів потрібно відкривати безкоштовні школи української мови.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Підтримання противником потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього труднощі, - Костянтин Машовець

неділя, 23 лютий 2025, 12:45

Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...

Усування проблем швидких розробок оборонки: Експерт назвав недоліки ракети "Трембіта" та найкращий спосіб їх застосування

неділя, 23 лютий 2025, 9:32

У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...