Українське суспільство таки "витиснуло з себе раба": Мережу зворушила історія порятунку івано-франківського жебрака (фото)

Жебрака побили на Великдень, а допомагати йому взялися прості люди з усієї України.

Ілюстрація:www.kompasinfo.com

Українське суспільство "витиснуло з себе раба". Про це свідчить моментальна допомога жебраку з Івано-Франківська, якого жорстоко побили на Великдень. Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив підприємець і блогер з Івано-Франківська Ростислав Шпук, передають Патріоти України.

"Око майже повернуло собі колір, із земельного він перетворюється на природній небесний. А також 30% зору. Наче це частка, яка супроводжує колір, насправді ж - добра робота лікарів.

Але головний результат цього випадку – вражаюча реакція. Громада виявилась не просто легковблаганною, вона накрила лавиною благодійності.

Хтось не пошкодував 1000 грн. Хтось анонімно, без вказання прізвища, вніс 500 - на око, але не про людське око - не залишивши записки в умовній "стіні плачу".

Хтось перечислив 7, які розчулюють не менше, і не обов’язково тому, що долучився той, для кого це помітна сума, це так само може бути хтось, що не наважувався піднести копійку «вживу», вважаючи на ціпок прохача, і тепер наздогнав дистанційною змогою, через банківську транзакцію.

Все це - наслідок бродіння чистого рафінованого співчуття і потреби причетності. Не спрацювало самогальмування типу "це ж не поранений в АТО", спрацював перший автоматичний позив, не пропущений через гамівний розсуд. І це - наша сигнальна система, її доброякісне новоутворення.

Суспільство не пасе задніх саме, коли пасе потреби "задніх". Воно таки "витиснуло з себе раба", тому не бачить у нужденності рабськості. Натомість тонко вловлює і цінує артистизм несценічний, неакадемічний.

Навіть якшо стереотипи нікуди не ділись - вони виявились легкозйомними, не утилітарними.

Мій рахунок вимушено став транзитним. І, наприклад, один студент на всякий випадок висловив у чаті сподівання, що його «пожертва піде на лікування пана Василя». Це теж нормально, особливо для того, хто хоче допомогти з останніх грошових сил. Крім того, хтось схильний до ризиків, хтось - до прорахунків. Хоча найбільше ризиків - у розрахунках. Я відповів, що це залежить від самого хворого, коштів уже вистачає, тому краще дочекатись його виходу і дати власноручно.

І справді, попри надходження допомоги, відповідальні у всіх сенсах лікарі долучились до благодійності, зумівши стаціонарну частину лікування дорогими засобами зробити фактично безкоштовною. Здається, головне, в чому у нас з медициною зле - це те, що державні медики заробляють значно менше, ніж воно того вартує.

Заощаджені таким чином кошти Кант сьогодні вирішив витратити на лікування своєї аварійної ноги і хребта, за якими давно плаче клініка, тобто ваші надходження все одно будуть використані за призначенням.

А самі призначення, викарбувані у банківських платіжках, зробили ці платежі літературними. Не даремно на сайті Московскоґо Комсомольца під новиною "В Ивано-Франковске зверски избили нищего, считающегося визитной карточкой города", стоїть тег не «Распяли мальчика», а тег «Книги».

Ось коротка виписка з офіційних платежів:

- пану Василю - прикольний Франкiвець

- Medicine for Mr. 'Pane dayte paky kopiyok'

- На лiкування Легендарному Грозi Стоментрiвки, Пану Василю Пане Дайте пару копiйок

- Пару копiйок знаете для кого).

- Франкiвсякому Канту

- для пана Василя зi стометрiвки

- допомога пару копiйок

- проти осиротіння Сотки

- лiкування побитого

- на пiгулки пановi Дайте пару копiйок.

- На лiки для ПДПК.

- пожертва для Канта

- На добро.

- из Одессы для пана Васыля.

- допомога для жебрака Василя Пане дайте пару копiйок

Хоча сам він наголошує, що не є жебраком. Як не є жебраками застиглі на Рамблі, що фотографуються за гроші. Він на середині Сотки - як спіраль посеред лампочки - тримає розжарення, він - "батяр"-атракціон, пропозиція гри у рольовий гоп-стоп. Як сказав Андрій Гольча, це - автомат щастя: закинув пару копійок і смієшся півдня.

Він з самого початку "кар'єри" насторожував тим, що брав не у всіх, з вибірково-нежебрацькою невсеядністю. Бо знає міру, звик до почуття міри. І ось ця міра сама зрадила йому, не він їй: неочікувано отримав багато пенсій одразу. Він розплакався.

І цей результат з ПДПК я розглядаю як репетицію загальної високоцивілізованості - ще не генеральну, але вже блискучу.", - підсумував блогер.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ніхто з вишитим рушником не зустріне і не скаже “О, привіт, Миколо, давай щось робити!” - українець про життя в Америці

четвер, 22 березень 2018, 5:45

Часто про Сполучені Штати Америки кажуть, як про країну з необмеженими можливостями, де можна почуватися вільно, особливо в сенсі платоспроможності. Однак, якою ціною дістаються ці привілеї і як насправді живеться емігрантам з України? Днями фотограф з...

Хіти тижня. "Вона відчуває, що її незабаром можуть заарештувати і суспільство дізнається про нові подробиці в її справі", - психолог про Надію Савченко

четвер, 22 березень 2018, 2:00

Останні виступи та заяви народного депутата Надії Савченко говорять про те, що вона знаходиться на межі зриву. Про це повідомляє "КП в Україні" з посиланням на відомого київського психолога, не називаючи його імені, передають Патріоти України. Так, у ф...