Зараз неможливо визначити принципу, за яким Генпрокуратура обирає нардепів, зняття недоторканності з яких уважає за потрібне, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, зазначають Патріоти України.
"Населення відчуває, що щось не так: адже ГПУ береться не за "найжирніших" нардепів, які крадуть бюджетні гроші, мають якісь вишки або пов'язані з убивствами, а за тих, до кого, по суті, немає претензій. Причини найнезрозуміліші. Один поцупив мощі, другий узяв хабара в розмірі $5 тис. Це ж просто смішно – із нього всі сміються. Людина просто вбиває ціну хабара. Тобто незрозуміло, за яким принципом ГПУ обирає жертв для зняття недоторканності", – зазначив Небоженко.
За його словами, щоб потрапити до Верховної Ради нардепи платять гроші.
"Народний депутат – людина багата за визначенням. Нікого з них до Верховної Ради силоміць не заганяли. Усі вони платили гроші, щоб туди потрапити. Хтось більше, хтось менше – це залежить від того, наскільки людина була наближеною до президента. Нардепи купили свої місця в парламенті. Це угода. І раптом їм кажуть, що вони більше не отримуватимуть грошей за голосування. Замість цього їх збираються карати за "неправильні" голосування. І депутатам не подобається, що правила гри змінюють. Вони ж не зможуть відбити витрачених на потрапляння до Верховної Ради грошей. І заробити, зрозуміло, уже не вийде. Ми цього всього не бачимо, але зараз у парламенті відбувається порушення внутрішньоолігархічного консенсусу", – підкреслив політолог.
На його думку, парламентарії незадоволені діями президента України Петра Порошенка.
"Порушення усталеного ладу почалося через те, що президент умовив нардепів писати доноси на самих себе – заповнювати е-декларації. Вони, як ідіоти, зробили це, а тепер обурюються. Порошенко у відповідь просто розводить руками. Зараз нардепи ображаються на президента. Вони десятиліттями йшли в Раду, щоб заробляти гроші. Але тепер часи змінилися. Верхівка вирішила більше не платити нардепам за голосування. Але як тоді їх змусити голосувати? Тут і з'явилася ГПУ. Адміністрація Президента обрала метод батога. Нардепи обурені тим фактом, що тепер їм доведеться голосувати безкоштовно", – резюмував Небоженко.
11 липня Верховна Рада на вечірньому засіданні розглянула подання Генпрокуратури про згоду на кримінальне переслідування п'яти народних депутатів.
Парламент відхилив подання на нардепів Євгена Дейдея ("Народний фронт") та Андрія Лозового (Радикальна партія).
Із депутатів Олеся Довгого ("Воля народу"), Максима Полякова ("Народний фронт") та позафракційного Борислава Розенблата зняли недоторканність.
Водночас нардепи не дали згоди на затримання та арешт Полякова й Розенблата.
Сьогодні регламентний комітет Верховної Ради розглядає подання ГПУ на зняття недоторканності з нардепа від Опозиційного блоку Михайла Добкіна.19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...