Археологи показали одні із найдавніших писанок Галичини 10-13 століття, повідомляють Патріоти України з посиланням на 24 канал.
Їх віднайшли у древньому городищі Пліснеськ. Нині це Бродівський район Львівщини. Окрім того науковці анонсують, що цьогоріч мають намір розкопати нові частини курганів і городища.
Їх знайшли у курганах варязької знаті. Керамічні із кульками-брязкальцями всередині, писанки були язичницькими оберегами.
Писанки є дуже добрим прикладом двовір'я, яке панувало тут в 11-12 століттях. Тобто коли після завоювання хорватських земель Галичини Володимиром Святославовичем, тут починає впроваджуватися християнство, впроваджується воно доволі повільно і церква намагалася адаптувати ці язичницькі символи до своїх канонів, – розповів працівник заповідника Давній Пліснеськ Віталій Ляска.
Окрім того археологи показали речі, які викопали із язичницького капища у Пліснеську - ритуальний ніж, фібули, прикраси. Із християнських часів мають фрагменти плитки із підлоги церкви, яка постала на місці язичницького святилища. Усі ці речі доступні для огляду у музеї Франкового університету. А тим часом археологи уже готуються до нового сезону експедиції.
Пліснесько-слов'янське давньоруське городище територією більше за тогочасний Київ у кільканадцять разів. Місто датують 7-10 століттям, його спалив Володимир Великий і з тих часів до нас дійшли кургани із захороненням варязької дружини.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...