На її думку, це свідчить про те, що російські дипломи, видані в анексованому Криму, не визнаються ніде, крім самої Росії. Представник міністерства додала, що з початку вступної кампанії цього року заяви на вступ до українських вишів подали вже сотні кримчан, передають Патріоти України з посиланням на "Крим.Реалії".
"Дуже великий потік дітей з Криму, які отримали ці дипломи, звертаються до нас з проханням поміняти їх або пройти процедуру визнання кваліфікації та отримати диплом українського зразка. У минулому році був прийнятий відповідний наказ на виконання того самого закону, за яким і виникла спрощена система. Цей наказ дозволяє дітям, які навчаються в Криму, звернутися в будь-який навчальний заклад, який знаходиться на підконтрольній території України, написати заяву. І пройти так звану процедуру атестації на визнання отриманих кваліфікацій періодів навчання. Як правило, цих дітей відновлюють на навчання, залежно від того, що вони продемонстрували", - розповіла Кретович.
"ТНУ імені Вернадського в Києві направив на проходження підсумкової державної атестації майже п'ятдесят осіб. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана - близько тридцяти осіб. І це тільки два виші. Загальна квота для кримчан на бюджетні місця - близько 2600 місць. В цьому році ми очікуємо набагато більше людей, ніж в минулому, оскільки встигли провести хорошу інформаційну кампанію про освітні центри", - вважає вона.
Україна звернулась до Італії та інших європейських партнерів з проханням організувати в Римі розширений саміт щодо війни Росії проти України, коли світові лідери прибудуть на похорон Папи Римського Франциска. Про це повідомляє La Reppublica в четвер, 2...
"Як тебе не любити... Русанівська набережна, тихий, благісний ранок. Туркочуть голуби, мостячись на осоння на бетонній плиті, скрекочуть жаби в очереті. Кілька дідків уткнулось у Дніпро вудками, зоддалеки на пісочку загоряє старша пані в бікіні", - пиш...