В синагозі та в АТО: Євреї молитвою та зброєю захищають Україну – дослідник Голокосту (аудіо)

Путінський режим та частина єврейських російських організацій, підконтрольних Кремлю, були розчаровані, що єврейські лідери України надали потужну підтримку своїй країні

Фото зі сторінки Натана Хазіна у Facebook

Патріоти України пропонують матеріал підготовлений журналістами "Радіо свобода"

На мітингах правих сил у Києві 21-22 листопада лунали антисемітські заклики. Експерти зазначають, що такі випадки на руку Кремлю, який звинувачує українців в антисемітизмі і ксенофобії, використовуючи «єврейську карту» для створення негативного іміджу нинішній владі України. Директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський у розмові з Радіо Свобода міркує, чи мова ворожнечі, що пролунала на Майдані напередодні, є свідомою провокацією, чи це сплеск емоцій?

– Українські євреї показали себе прихильниками та симпатиками Революції гідності. Треба хоча б згадати участь багатьох з них у подіях на Майдані, лист єврейської громади України російському президентові в березні 2014 року, в якому ідеться про те, що Україна – це батьківщина для українських євреїв, й вони розділяють разом з усіма долю України.

Тобто, ми говоримо про підтримку української державності з боку українського єврейства?

– Так, і це дієва, практична підтримка. Наприклад, українські євреї захищають державу в АТО, допомагають Збройним силам, Національній гвардії, добровольчим батальйонам. Я вважаю, що у цілому путінський режим та частина єврейських російських організацій, підконтрольних Кремлю, були розчаровані, що єврейські лідери України надали потужну підтримку своїй країні, правам людини, а не інтересам російської диктатури, а також підтримали кримських татар тощо... Тому те, що на мітингах радикальних сил лунають ксенофобські заклики, може бути як провокаціями з прокремлівського боку, а можливо, що антисемітські випади зараз в Україні можуть і не мати стосунку до Путіна.

Чи є серед правих радикалів політики, які – свідомо чи ні – сповідують антисемітизм?

– На жаль, серед так званих праворадикалів в Україні справді можна знайти антисемітів. Так, ксенофобські (антисемітські) настрої можна бачити у ВО «Свобода», до антисемітизму тяжіє і той же Андрій Білецький з його «соціально-національними» поглядами.

Як на мене, у цьому контексті не дуже добре виглядає відкриття пам’ятника козацьким ватажкам Іванові Гонті і Максимові Залізняку в Умані. У місті просто відкрито пам’ятник – без пояснень, без, сказати б, роботи розуму та душі, без справжнього примирення.

Прапор на одній з українських військових баз. Фото із соцмереж

Як громадянське суспільство і влада мають реагувати на прояви антисемітизму, ксенофобії, на мову ворожнечі?

– Дякувати Богові, в Україні є громадянське суспільство. Реагувати треба чесно, не треба боятись непопулярності або «ото потім скажуть». Дуже важливу роль відіграє освіта, яка виховуватиме толерантність і повагу до українців різних національностей і релігійних уподобань. Зараз, наприклад, низка неурядових – наукових та освітніх – інституцій розробляють надзвичайно важливі та актуальні освітні проекти з проблематики толерантності й полікультурності. Так, ми провели семінар на тему «Навчальні програми з проблем дискримінації, ксенофобії та антисемитизму», його підтримала місія ОБСЄ. Учасниками таких заходів є студенти, школярі, вчителі шкіл, викладачі університетів, громадські діячі... Ми у Центрі дослідження Голокосту маємо чималий список українських освітян, студентів, науковців, які з нами співпрацюють. Я дуже вірю в позитивні результати такого інтелектуального підходу!

Гасло «Завжди разом» на мітингу в центрі Києва на знак солідарності з Ізраїлем, 1 листопада 2015 року

Антиукраїнські «інформаційні диверсії» Кремля насаджують Заходу думку про «київську хунту», про ксенофобію українців. То якою, на Вашу думку, має бути відповідь «жидобандерівців»?

– Найліпша відповідь проти фантома «київської хунти» – це справи: потужна соціальна, політична, культурна діяльність національних громад, підтримка розвитку культур національних меншин на всіх рівнях. Маємо велику кількість громадських (неурядових) організацій, основний зміст роботи яких лежить у просвітництві, у розвитку полікультурної освіти в Україні. Їхню діяльність треба підтримувати, а також пропагувати в Україні і за кордоном.

Давайте покажемо світові: ось наші єврейські, грецькі, російські громади, ось вони працюють в українському полі, вони вболівають за долю України. І вони не є ніякими «іноземними агентами», як їх би називали у путінській Росії!

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...