"Електрозварники закордоном отримують близько 20 тисяч гривень. Українські роботодавці раніше готові були платити 7 тисяч. Зараз зарплата збільшилася в два рази. Якщо фахівець хоче звільнитися, багато керівників підприємств проводять бесіди. Переконують, що вигідніше залишитися працювати вдома. Стаж буде йти і так далі", - каже Інна Новицька, власниця компанії з підбору персоналу "Нова персона", передають Патріоти України.
В оголошеннях стали рідше вказувати бажаний вік працівника, стать.
"Деякі ще пишуть бажаний вік співробітника. Але більшість вже відмовляються від обмежень. Головне - працівник повинен себе презентувати правильно. Акцент йде на особисті якості. І на бажання людини працювати. З 2013 року в Україні заборонено законом відмовляти в роботі за статевою, віковою ознакою", - зазначає власниця компанії з підбору персоналу.
Світогляд працівників теж змінилося.
"Люди вже не терплять хамського ставлення, погроз з боку роботодавця. Відразу звільняються. Тому що існує альтернатива на ринку праці", - додала Інна Новицька.
В Україні не вистачає ІТ-фахівців, менеджерів з продажу, клієнт-менеджерів, HR-фахівців, фармацевтів, медичних представників, провізорів. Також металургів, машинобудівників, шахтарів, швачок, будівельників, працівників для ресторанного бізнесу, сфери обслуговування. Дефіцит кадрів пов'язаний з масовою трудовою міграцією за кордон.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...